Kezdőoldal » Otthon » Kert » "Mutatós", legolcsóbb kerítés,...

"Mutatós", legolcsóbb kerítés, ami kibírja a 60 kg-os kutya okozta megpróbáltatásokat is?

Figyelt kérdés

Házilag öntött betonra vagy vmi fára gondoltunk. De nem nagyon tudom mondjuk mennyiből jönne ki ez és mennyiből az...

Tippek, ötletek érdekelnének. A kert belső részét szeretnénk leválasztani, hogy a kutya oda ne mehessen, mert máskülönben nem marad meg növényzet. Ti hogy csináltátok?


2012. márc. 25. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Legolcsóbb: Vas oszlop kalapáccsal leverve, drót kifeszítve, növénnyel befuttatva.

Olcsó, de mutatósabb: Vas oszlop leverve, fa ráépítve.

Tartósabb: Vas oszlop lebetonozva, vas kereszttartókkal fa erre csavarozva.


Utóbbit ki lehet egészíteni zsaluköves lábazattal.

2012. márc. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én is ezzel a problémával küzdök.

A kutya mindent szétrág és tönkreteszi a kertünk, pedig kis termetű jószág..

Első próbálkozás: vascső oszlopokat vertem le, közé dróthálót feszítettem ki és alul beton alapot csináltam amihez a feszes dróthálót letudtam húzatni..

Eredmény: Már első nap szétfeszegette a drót hálót míg akkora lyukat nem csinál rajta amin átbújik.. sőt volt ahol el is szakította...


Második próbálkozás: a vascső oszlopokra laposvas, amire vastagfa deszka kerítést csavaroztam fel a drótkerítés helyett.

Eredmény: egy hét után átrágta a fát úgy hogy átbujt rajta.. rövid időn belül toldozgatott - foltozgatott kerítésem lett, mostanra annyi lyukkal hogy feladtam javítani..


Harmadik próbálkozás: Kijavítottam a deszkákat és bádog borítást kapott a kerítés, ami nagyon csúnya szerintem..

Eredmény: a bádogon már nem tudta a kutya átrágni magát, de most két méter hosszú alagutakat fúr a kerítésem alatt és kijön..


Legújabb kutyamegállító projektem: Leköveztem a kerítés mindkét oldalát 3 méterig, és a vasoszlopokra (egyébként betonokba használt) térhálót vettem amit lefestek és ezt a kis lyukú térhálót festem le szépen, esetleg a tetejére valami dekorációt is teszek majd... ettől remélem a kutya megfékezését.

Épp ma lógott be a kutya a lakásba és terítette be párnatollal a fél házat...

úgyhogy szurkoljatok nekem! :)

2012. máj. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Te szegény. :) Igazán jó és türelmes gazdi vagy!

Köszi a tippet, eléggé jól hangzik és, hát már ki van "próbálva"... ;)

További élménydús kutyázást! :)

2012. máj. 8. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!