Kezdőoldal » Otthon » Kert » Óriás hangyaboly elleni szer,...

Óriás hangyaboly elleni szer, a végleges eltüntetésére?

Figyelt kérdés
A kertem egy pontján minden évben beindul egy hatalmas hangyaboly. A föld alatt valószínűleg már sokkal nagyobb, mint fentről látszik, mert sokfelé látni bolybejáratot, azzal a jellegzetes morzsalékos földtúrással.Már mindent kipróbáltam ellenük, port, csalit,permetet,forró vizet, de semmi nem használt.Van ötleted ellenük?

2012. ápr. 13. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Gázolaj!

Minden egyes kupacot bőven beáztatsz(én a nagy fő bojt meg is gyújtottam).Totálisan kiirt mindent néhány hónapig még fű sem nő ahol belocsolod de cserébe megszabadulsz a hangyáktól.

2012. ápr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mezőgazda boltban kapható Biokill spray ezzel lefújod többször is. Vagy hangyacsapda is szóbajöhet, de ha valami környezetbarát módszert szeretnél, akkor szórd be vastagon sütőporral, vagy szódabikarbónával. Kevésbé humánus módszer: a talaj feletti részt összelapátolod és szétszórod valami távolabbi helyen, a maradékot leöntöd gázolajjal és meggyujtod...
2012. ápr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 titak ***** válasza:

Szlovákiában vettem egy szuperhatékony szert.

neve: STOP MRAVEC. Ez egy kristályos vegyszer, vízben feloldva be lehet vele öntözni a hangyabolyt, de szárazon a járatukra szórva is hatékony. Nekem bevált (100%).


így néz ki:

[link]

2012. ápr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én BUVATOX-talajfertőtlenítővel gyilkolom őket.A lyukakba kell szórni, ott begázosodik aztán mindent visz mint a piros hetes.Ezt a szert a lakásban is használom fáraóhangyák ellen.

Kertészeti árudákban kapható, piros mákszerű anyag.

2012. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hasznos ötleteket kaptam. A humánus módszereket szinte mind kipróbáltam már, nem vált be, most jöhet a drasztikus!
2012. ápr. 14. 06:26
 6/12 anonim ***** válasza:

szia!

mi por hangyaírtót használunk, ami rátapad a hangyákra és azok beviszik a fészkükbe. tuti jó nálunk 5 ilyen óriás hangyaboly volt a kertünkben és végleg kiirtottuk vele őket.

megnemmondom mi a neve de a tescoban vettük és zöld-sárga a címkéje.

2012. ápr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
12%

Arra nem gondolsz hogy hasznos álatkák?Felborítod az ökológiai egyensújt,megzavarod a táplálék láncot.

Békűlj meg velük,az én kertemben van vagy hat féle hangya,ha nem több,mégis minden rend ben van,eltakarítják a hulladékot.

2012. ápr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálam nem lehetett veszélyes szert használni kutya miatt, így borax (patika!) és porcukor 1:1-es keverékét használtam, tökéletesen bevált, olcsó, és a kutya sem döglött meg.
2012. ápr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a boraxos megoldást még kipróbálom, aztán ha nem válik be, jöhet a többi.

7. hozzászólónak: nem gondoltam az ökológia felborulására, csak arra, hogy a szárnyashangyák fél méter magas és nem tudni milyen alapterületű hotelt építenek a kertemben minden évben ugyanott.Lassan már kitúrnak a virágoskertem mellől. Szívesen neked adom őket, vidd..csak neked, csak most, csak nálam...ingyen.

2012. ápr. 15. 17:34
 10/12 A kérdező kommentje:
A tescos-s hangyairtót még megnézem, de sajnos a porokkal eddig nem jártam sok sikerrel, többet is próbáltam már, de a boly csak nagyobb lett. Két napja beszórtam őket chemotox porral, aztán egy óra múlva mintha mi sem történt volna.Pont permeteztünk, adtam nekik a rovarölős-gombaölős permetszerből, most eltűntek, de nem tudom meddig. Ha visszajönnek, akkor felhasználom az ötleteiteket. Még egyszer köszönöm.
2012. ápr. 15. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!