Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért sárgul és hullik a...

Miért sárgul és hullik a levele a leánderemnek?

Figyelt kérdés
Szegény leánderem ismét hullatni kezdi a levelét. Először elsárgul, majd lepotyog. De azért kezd virágozni is. Nem értek hozzá /sajnos/, de szeretem. Visszavágni se mertem még, mert nem vagyok hozzáértő. Hogyan kedvezhetnék ennek a szép, kedves virágnak?
2009. jún. 28. 11:56
 1/8 anonim válasza:

Szia, nekünk is vannak leandereink, és megfigyeltem, hogy virágzás idején lesárgul egy csomó levele. Ez egyrészt természetes, mert a virághoz extra energiára van szüksége a növénynek, amit nem mindig tud fedezni a földjéből. Ilyenkor egy kis virág-tápoldat, plusz öntözés megállitja a sárgulást. Az is segit a növénynek, ha leszeded az elsárgult leveleit, mert azzal is könnyitesz rajta.

üdv.

-Áron

2009. jún. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az féligmeddig természetes a leandernél, adj neki mütrágyát - virágoztatósat, és öntözd böven.
2009. jún. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Annyi eső van mifelénk, hogy talán még sok is. Milyen műtrágyát vegyek?
2009. jún. 28. 17:25
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem 30 db leánderem van !egyiknek sem sárgul a levele,de volt már nálam is ilyen!!!!Vagy sok vizet adtál neki vagy keveset!én inkább a kevésre tippelnék.hiába öntözöd meg ha a cserép oldalán kifolyik!Tegyél alá tányért és a tányérban mindig legyen viz!
2009. jún. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 ltimea ***** válasza:
én mióta kiültettem a kertbe nem hullatja a levelét, de meglocsoltam virágzást és levélfejlődést serkentő műtrágyával is. azóta csodásak
2009. júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a leander szereti a meszes vizet, csak esövizzel nem érzi jól magát.
2009. júl. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A tápanyaghiány lehet az oka. Én az egyik leanderemmel így jártam, teljesen felkopaszodott. Fogtam, az egészet felszabdaltam 25-30 cm-es darabokra, beföttes üvegben vízben meggyökereztettem, majd virágföldbe dugdostam virágládába. Most van vagy 30 kis leanderem, és az eredeti is gyönyörűen kihajtott. Idén persze nem fog virágozni, de jövöre biztosan, mert a leander csak akkor virágzik, ha nincs visszavágva. Ha visszavágod, akkor megszépül, de abban az évben nem virágzik, jövőre viszont duplán meghálálja!
2009. júl. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolóval azért picit vitatkoznék. Mi tavaly ősszel úgy visszavágtunk egy leanderünket, hogy alig maradt belőle valami, idénre gyönyörűen elbokrosodott, és mi is úgy gondoltuk, hogy ez az erőgyűjtés ideje, és virágra nem is számítottunk. Igaz, hogy későn, augusztus végével viszont gyönyörűen kivirágzott, és most csodálatos. Dús, bokros, és tele van virággal!
2009. szept. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!