Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan irthatom ki a leggyorsa...

Hogyan irthatom ki a leggyorsabban és leghatékonyabban a kertben garázdálkodó patkányt?

Figyelt kérdés

A patkánynak felállítottam egy csapdát / a földbe fúrt kecója mellé /, de az istenért sem akar belemenni. Valami jó kis házi praktika talán segítene.


Előre is köszönöm a választ, válaszokat! :)


2008. ápr. 24. 15:29
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
patkányméreg, már kapható ilyen kis piros zacsis azt megeszik és meghalnak
2008. ápr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha van macskátok esetleg a szomszéd macskája átjár a kertetekbe semmi féle képpen ne használj patkánymérget!!!

Egyszerr a szép perzsacicám így pusztult el :'(

De van rengeteg módszer.Mi például ki szoktuk füstölni őket kénpapírral meg ilyenekkel.

2008. ápr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
85%

:D Én enekm a szobámban van :D

Na persze nem szabadon....terráriumba :D

Szép kis csukjás patkány...

Há sztem ne egércsapózz..az angyon embertelen...Kénpapír égetése teljesen jó megoldás,tényleg jó :)

2008. ápr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Szia.Ha van rá lehetöséged tarts gyönygytyukot.Ahól van gyöngytyúk ott nincs patkány.Ez egy nagyon régi bevált házi praktika.Ugy emlékszem azt mondták hogy a pati nem tudja elviselni a gyönygytyuk hangját és menekül előle.
2008. ápr. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
sztem a szép szoval bärmint elérsz.ültesd le magad elé,és kéRd meg menjen el a kertedböl vagy fizessen kertbéRt.
2008. ápr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
A gyöngytyúk jó ötlet, a méreg nem! Ha bármilyen kutya vagy cica betéved a kertbe, meghal,ha megeszi - és meg fogja enni - a patkánymérget. Sőt, ha a cicus megfogja a mérgezett patkányt, annak se lesz jó vége. Jófajta házicica sok patkányt levadászik, de vannak olyan kutyák is, akik kifejezetten jó patkányfogók. Nálunk a Bobby kitakarította a kertet patkányügyben!
2008. ápr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
29%
Holmi patkányméreggel vagy fogóval biztos hogy nem fogod tudni kiírtani.A patkányok nagyon intelligensek felismerik a csapádt elővigyázatosak és messziről kiszúrják a mérgeket,úgyhogy azzal szerintem ne is próbálkozz.Keress valami olyan megoldást amit miatt nem kell megölnöd.A gyöngytyúkosról még nem hallottam de az a legszimpibb és talán a leghatásosabb.megölni nem biztos hogy megfogod tudni mert túlélnek mindent kb.(nekem van saját patkányom aki megpofozott egy kígyót aki megakarta enni...)
2008. máj. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol laksz illetve, hogy máshol mi a szabályozás. Így csak budapestről tudok nyilatkozni. Rokonoknál volt patkány probléma és innen tudom, hogy Budapesten a Bábolna Bio foglalkozik patkányirtással és ami a lényeg: INGYENESEN!

Meg is találtam az oldalukat, tessék:

[link]


Szóval ez egy köztisztasági probléma, ne akard magad megoldani "házi praktikákkal", inkább hívj segítséget, hisz ingyenes.

(Egyébként nem egyszerű a patkányirtás. Tudtommal a patkányok elég okos állatok, úgyhogy ha megtudják, hogy egyik társuk milyen méregtől halt meg, akkor onnantól kezdve a többi nem fog abból enni, így hatástalan marad. A rokonoknál a patkányirtás is valami olyan szerrel történt, ami csak napokkal később ölte meg az állatot. Ez azért jó, mert pár nap alatt jó eséllyel elfelejti a patkányközösség, hogy mitől is lehet a halálozás, így a patkány csapat többi tagja is boldogan megeszi a mérget:))

2008. nov. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
76%

"Holmi patkányméreggel vagy fogóval biztos hogy nem fogod tudni kiírtani.A patkányok nagyon intelligensek felismerik a csapádt elővigyázatosak és messziről kiszúrják a mérgeket,úgyhogy azzal szerintem ne is próbálkozz..."

Szerintem te a patkányok védőszentje lehetsz...

Miért ne lehetne őket fogóval kiirtani?

Mondok egy példát. Kötéllel felemelsz egy nehéz tárgyat, a patkány bemegy alá, a kötelet elengeded, a patkány máris csak 2 dimenziós lesz.

És dehogynem mennek bele a fogóba. Sőt kapaszkodj meg még a mérget is megeszik. Hogyne ennék, Szeretik.

"A patkányok nagyon intelligensek..."

Azok.

Hozzád képest biztos te kretén.

2009. márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

"Holmi patkányméreggel vagy fogóval biztos hogy nem fogod tudni kiírtani.A patkányok nagyon intelligensek felismerik a csapdát elővigyázatosak és messziről kiszúrják a mérgeket,úgyhogy azzal szerintem ne is próbálkozz..."


A patkány mint minden más vadon élő állat óvatos,mondják rá hogy intelligens stb stb.

Egészen addig míg nem lesz éhes....

Onnantól kezdve ezeket a jelzőket el lehet felejteni.

Akár a jelenlétedben is mozgolódnak,sőt velem előfordult hogy a kezemből húzták ki a mérget amikor a lyukba próbáltam begyömöszölni.

Ez persze csak akkor lehetséges,ha minden számukra ehető dolgot eltávolítasz.

A gond akkor van ha (mint nálam is ) a szomszéd trehánysága miatt jelennek meg a patkányok.

Ilyenkor nálad csak tanyáznak és a szomszédba járnak enni.

Nincsenek rászorulva hogy egy "emberszagu valamibe" bemenjenek,de ha teszel be nekik valami ínycsiklandó falatot,biztos nem fogják kihagyni a nasit :)

Mogyoró,aszalt gyümölcsök,és bármi aminek erőteljes illata van.

2010. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!