Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik az a sövény amit a...

Melyik az a sövény amit a kerítés mellé ültetnek hogy a szomszéd ne lásson át?

Figyelt kérdés

Ami nagyra megnő és szögletesre szokták nyírni.


És mennyi idő alatt nő meg embermagasra?



2012. jún. 28. 19:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy Bukszus?

[link]

2012. jún. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem csodasövényem van(türkisztáni szil) 2 év alatt 3 méter holnap nyírom mert menne az égig.Csak ajánlani tudom ha kell küldök képet.
2012. jún. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A csodasövényről tennél fel képet ide? Nagyon érdekelne, mert mi már évek óta szenvedünk vele...
2012. jún. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

bocs hogy idepofátlankodok, de érdekel.

Ősszel akarunk ültetni csodasövényt, mi baj van vele az utolsó válaszolónál? második válaszoló te meg vagy elégedve vele? Szeretitek?

2012. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A csodasövénynek van valami hivatalos neve is?


Lehet ezeket a sövényeket nagy méretben is kapni hogy rögtön takarjanak?

2012. jún. 28. 22:30
 6/15 Napkiraly ***** válasza:
1 év alatt megnő. Nekem is az van, nagyon jó, ha napos helyre ülteted,nincs mit bajlódni vele
2012. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi elvetettük a csodasövény projektet, mert alaposan utánanéztem és láttam egy párat is. Az a probléma ezzel a csodasövénnyel (turkesztáni szíl), hogy eredetileg ez egy fa, amit sövénnyé alakítanak. Az első pár évben tényleg szép, ha jól metszed (nyaranta többszőr), de késóbb a tőrzs nagyon megvastagszik és csúnya lesz. Ezen kívűl nem örökzöld, azaz csak nyáron takar, de ha rosszul metszed, akkor még az sem biztos. A rendkívűl gyors növekedése miatt állandóan nyírni kell. Hosszútávú tapasztalat pedig még nincs erről a növényről, mivel pár éve fejlesztették ki, így biztosat nem tud senki mondani.

Javaslom, hogy válassz mást sövénynek, azzal hosszútávon jobban jársz. Ha örökzöldben gondolkozol, azok minden esetben lassú növekedésüek, talán a leyland cyprus ami gyorsabban nő (3-4 év - kb 2 méter), ez rendkívűl ellenálló, akár télen is telepíthető ( a fagyott talaj miatt nem ültetik télen, de akár akkor is lehet), Nem nagyon válogat a talajban, jó szárazságtűrő, bár a vizet meghálálja, mindemellett nagyon szép. De rengeteg örökzöld sövény létezik még, googleba beírod, ott majd lehet válogatni.

2012. jún. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2. vagyok , igen én nagyon meg vagyok elégedve vele.Képet nincs hova feltennem de bárki ír címet privátba annak szívesen küldök.Tényleg nem örökzöld de télen a -10 ben úgy sem ülök kinn az udvaron így nem zavar ha átlátnak rajta.
2012. jún. 29. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Csodasövény!


"Csoda", ha az ember tudja nyírni, mert iszonyatosan gyorsan nő! :)) Nagyon szép, csak kár, hogy nem örökzöld!


[link]

2012. jún. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért nem veszel nádszövetet, és elé ültethetsz mást is. Igaz, hogy kb. 5 évente kell cserélni, de, hogy 2-3 évente kell sövényvágót is, az is biztos! Tapasztalat...
2012. jún. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!