Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szivattyut vegyek...

Milyen szivattyut vegyek kerti furt kutba? (reszletek)

Figyelt kérdés

Van egy kerti furt kutam 9,5 méter mély és kb 4,1 méter viz van benne a viz locsoláshoz kéne a kérdésem az hogy milyen szivattyut vegyek bele? A vizben homok van ha ez számit.

Eddig egy kb 5000 ft os szivattyu volt benne aminek a vizhozama nagyon kicsi és már elromlani látszik ezért kell egy uj egy jobb.

[link]

eddig ezt néztem


2012. júl. 19. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Neked sima kerti szivattyú kell, hol van ez a mélykúthoz:)

Egy jó minőségű kerti szivattyú olyan 50-60l/ perc vízhozammal, többet úgysem nagyon tudna a kutad sem.

2012. júl. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ és az számit hogy a felszinen van meg kb 40 méter slag ?
2012. júl. 19. 12:54
 3/12 anonim ***** válasza:

Vízhozam szempontjából nem.

A szivattyúra szerelt csatlakozó átmérője számít, ne legyen korlátozó tényező, de egy 9.5 méteres kút vízhozama nincs akkora, hogy megérje rátenni egy 60l/percnél erősebb szivattyút.

2012. júl. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

rendben köszönöm

akkor mondjuk ez ?

[link]

vagy ez ?

[link]

esetleg tudnál ajánlani nekem szivattyut ?(az ár nem számit)

iletve még olvatam máodiknak linkelt szivattyu leirásában hogy nem tolerálja homok jelenlétét a vizben ergo csak tisztavizhez lehet hasznalni?

2012. júl. 19. 13:31
 5/12 anonim ***** válasza:

A kerti szivattyúnak nem lesz tőle baja, eleve úgy van tervezve, van olyan szivattyú is, amit arra terveztek, hogy medencéből vegye fel a vizet.

A kút mellé ásol egy derítőmedencét, valami energiatakarékos megoldással( szélszivattyú) a medencébe szivattyúzod, ott ülepszik és utána öntözöl vele. A kerti szivattyúnál két dolog van, ami hamar be tudja adni a kulcsot, ha rossz a minősége: szénkefe és csapágy, bár a csapágyhoz több idő kell. Én mindenképp Pedrollot vennék, abban még nem csalódtam, az Extolban már igen. Al-Ko-t annyira nem ismerem, fűnyíróm van belőle, az jól szuperál, szerintem az is elég elfogadható termékeket gyárt, a Pedrollo elég húzós.

2012. júl. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 dirtboy ***** válasza:

én ezt javaslom,nekünk is ilyen van és nagyon jó szivattyú.

bronz lapátjai vannak,

homokot egyik szivattyú sem szereti ezért jó lenne egy szűrőt rá rakni meg ne engedd le a kút aljáig.

[link]


ja egyébként vásárban 13-14ezer ért árulják,mi azt hiszem 11ért vettük pár éve.


plusz arra is figyelj hogy a szivattyú bele férje a kútba,múltkor is vettünk rokonnak egy szivattyút aztán kiderült hogy rosszul tudta a fúrt kútméretét és nem fér bele.

mielőtt megveszed bizonyosodj meg róla hogy bele fog férni.

2012. júl. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat az ilyen hosszu cső alaku szivattyuk a tetejükön vagy az aljukon veszik fel a vizet ill mi az a visszacsapószelep?

bocsánat de teljesen laikus vagyok a témában

2012. júl. 19. 14:43
 8/12 A kérdező kommentje:
illetve még annyit hogy egy átlagos városi házban a csapbolfolyo viz mekkora nyomással jön? 3,6 bar az sok?
2012. júl. 19. 14:50
 9/12 dirtboy ***** válasza:

amit linkeltem az az alján szív,de van olyan is ami a 3/4-e magasságban,de jobb az ami az alján szív.


a visszacsapó szelep az azt hiszem ugyan az mint a lábszelep.

cső szivattyúhoz nem kell.


egyébként szerepe hogy vissza felé nem folyik a víz,tehát a kútból csak kifelé jön de vissza nem folyik.

2012. júl. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 dirtboy ***** válasza:
városban nem tudom,itt ahol én lakok elég jó a víznyomás és óránként kb 1000-1300liter ha jön a csapon.
2012. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!