Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudtok ajánlani gyorsan növő,...

Tudtok ajánlani gyorsan növő, árnyékot adó fát?

Figyelt kérdés
Tudtok ajánlani gyorsan növő, árnyékot adó fát? Rossz talajra kerítés elé az utcára és igénytelen nem bolyhos?
2012. júl. 28. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Csavart fűz.Gyorsan nő,nagyon szép a lombja,és teljesen igénytelen a talaj minőségére.Ha sokat locsolod az elején,akkor szép lesz:)
2012. júl. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A csavarfűz jó ötlet, ha tudod öntözni, nagyon szép, és sűrű a lombja.

Én a papíreperfát ajánlanám (Broussonetia papyrifera). Nekünk kettő is van. Gyorsan nő (kétszer akkora most, mint az előtte 1 évvel ültetett gyümölcsfáink), tetszés szerint alakítható, szép a formája és a lombozata is. Nem annyira vízigényes, mint a fűz, bár szebb lesz, ha száraz időben kap napi 1-2 kanna vizet. Terebélyes a lombozata, jó árnyékot ad. Igénytelen a talajra. Ja, és nem eperfa, nem lesz sok lehulló, ragadós kis termése.

2012. júl. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de a házunk előtt pár éve ültetett valaki egy diófát, és már a 3. emelet magasságában van a teteje.
2012. júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kerria ***** válasza:

Akác, a fűz, a szilfa mind mind nagyon gyorsan nő, ha sok vizet/csapadékot kap.


A gyümölcsfák közül a dió, ami a leggyorsabban nő.


Akácot én nem szeretem, mert nagyon sok hajtást hoz a gyökereiről, így kényelmetlen a fű nyírása


Szil, szintén nagyon sok utódhajtást hoz, viszont kezelhetőbb az akácnál


Én fűzfa párti vagyok, bár a nagy melegekben az első 1-2 évben mindenképpen öntözni kell.


A dió is jó döntés, hisz még termést is hoz!

2012. júl. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
császárfa
2012. júl. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!