Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért sodródnak össze a...

Miért sodródnak össze a paradicsom levelei? A többi lent.

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy pár éve nem igazán sikerül a paradicsom a kis kertben. Egy idő után a levelek elkezdenek összesodródni, mintha száradnának el, de szerintem ez nem a vízhiány számlájára írható. Ugyanazokat a palántákat ültettem, mint a szomszéd( egy helyről vásároltuk),ugyanazzal a szerrel permetezem, az ő kertjében viszont teljesen egészségesek. Azt még tudni kell, hogy minden évben használok érett tyúktrágyát és minden második évben istállótrágyát.

Valaki az idén azt tanácsolta(igaz csak egy hete), hogy vegyek a kereskedelemeben kapható levéltrágyát és azzal permetezzem meg, mert hiányzik valamilyen nyomelem a földből. Azt el is végeztem, de még egyelőre változást nem tapasztalok. Mi lehet a gond?

Íme három kép, hátha az segít.

[link]

[link]

[link]



2012. aug. 17. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen a paradicsomom, és a szomszédban is. Én akkor észlelem ezt, ha kevés a víz. Annyira ez engem nem izgat, mert bőven van termés, és nagyon finom is.
2012. aug. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, a tavaly és tavalyelőtt is jelentkezett, pedig akkor volt eső bőven.
2012. aug. 17. 14:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Levélsodródás

A zavar a levéllemezek felfelé haladó hosszanti összesodródásában nyilvánul meg, súlyosabb esetben kis tekercs alakul ki. Ezek a levelek keményebbek és többnyire törékenyek. A zavar oka a mértéken felüli fejlődés és a levelek egyidejű túlzott letördelése. Egy további ok a rendszertelen vízellátás. A levélsodródás gyakran csak átmeneti jelenség. Ezt az abiotikus eredetű levélsodródást meg kell különböztetni az olyan levélsodródástól, amelyet bizonyos vírusok okozhatnak.

2012. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Kalcium és magnézium hiányzik a talajból,fejtrágyázással lehet pótolni.
2012. aug. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ősszel vagy kora tavasszal,mészhidrátot kell kiszorni,jó bőven oda ahova a paradiscom megy ,és a palánta alá érdemes egy marék műtrágyát tenni,15,20cm méjen,és locsolni a virázzás után.Kacsolni,és ha a terméssel berakodott vissza metszeni ,hogy ne a kövekező többi virágra hajtásra neveljen .
2012. aug. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!