Kezdőoldal » Otthon » Kert » A yuccam levelei nyár közepén...

A yuccam levelei nyár közepén elkezdtek sárgulni, már szinte nincs is ép levele, mit lehet tenni, hogy újra szép legyen?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy be kell vágni a törzsét és új hajtást hoz, ezt így tényleg lehet? Ha igen, pontosan melyik részét kell megvágni és hogyan?
2012. szept. 10. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A Yuccánál a levelek sárgulása és elszáradása természetes folyamat,így fásul el a törzse.Viszont ha szinte az egész növény hirtelen változott meg ilyen mértékben ott szerintem valamilyen betegség van a háttérben,lehet például gyökér rohadás a túlöntözéstől.

Én a yuccáimat áprilistól a fagyokig kinn tartom a szabadban,a teljes napot kedveli,gyönyörűek és egészségesek.

A melegben bőségesen kell öntözni ha kinn van a napon.

Télen a lakásban vannak akkor egyáltalán nem kapnak vizet a jövő év áprilisáig.Nagyon jól elvannak így,és hatalmasak.

Ha túl nagy már akkor bárhol el el lehet vágni a törzsét,a végét be kell kenni fasebkezelővel,vagy fattyút kell rá tenni,nehogy elfertőződjön.Új hajtások fognak jönni a levágott részen.

A levágott részt is el lehet újra ültetni meg fog gyökeresedni.

2012. szept. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

én nem tudtam szabadba kitenni, mert egész nap érte volna a tűző nap (ami olykor 40 fok felett is volt idén nyáron), azt hallottam, hogy ennyire meleg nem jó neki


télen a hűvös szobában nagyon szép volt, új hajtásokat hozott, nem locsoltam sűrűn

nyáron a párom locsolta....volt, hogy heti 2szeri is megöntözte, igaz csak épphogy, de szerintem ez tett be neki, ezután kezdett el sárgulni

2012. szept. 10. 11:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen a túlöntözés lehet.Ez a növény Mexikóból származik,sivatagos meleg égtájról,nagyon szereti a napsütést és a meleget nyáron,a nap gyermekének is nevezik.

Az én yuccáim kinn vannak a hőségben is,soha semmilyen baja eddig nem volt egyiknek se.A törzse tárolja a vizet,szóval a benn van akkor csak mérsékelten szabad öntözni,úgy mint a kaktuszt.Ha a szabadban van akkor bőségesen lehet öntözni akár naponta kétnaponta is.

Én se értettem hozzá,de már nagyon régóta vannak yuccáim és ezt a tapasztalatot szereztem.

2012. szept. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!