Kezdőoldal » Otthon » Kert » Terasz mellé, árnyat adó...

Terasz mellé, árnyat adó díszfát szeretnék ültetni, milyen tippet tudsz adni?

Figyelt kérdés
Olyat dekoratív fát szeretnék, ami nem nagyon szemetel, az emeleti szobák magasságában is ad árnyat (majd), nem sarjhajtásos és viszonylag gyorsan nő. Jó lenne, ha a levélzete szép színezetű lenne ősszel.A talaj meszes, mélyebben foltokban agyagos. Sok elvárás, de talán van legalább egy ilyen fa.

2012. szept. 27. 19:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Diospyros lotus. A termése ehető, egész tűrhető, amikor már megcsípte a dér.


[link]


[link]

2012. szept. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm.Érdekes növény, meggondolandó. Hol lehet venni olyan példányt, ami már nem magonc?
2012. szept. 30. 20:09
 3/13 anonim ***** válasza:

Vérszilvafa :)

Nekem az utcán van kettő, mindent kibír. Tavasszal, ahogy a sötétbordó levelek között megjelennek a rózsaszín virágok... IMÁDOM! És az illata is isteni!

[link]


De érdemes megnézegetni a különböző juharfákat is (ha szereted a színeket :)).

[link]

2013. febr. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A vérszilva és a japánjuhar az emeleti szobákat nem nagyon árnyékolja.


Diospyros lotus-ból csak magoncot fogsz kapni, ez pár hónap múlva lesz a vaterán is.

2013. febr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Nemtudom mennyire felel meg, de selyemakác?

Szerintem nagyon szép és két színben is kapható a levélzete!

2013. márc. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A selyemakác sem elég magas, hogy az emeleti ablakokat beárnyékolja, és az őszi lombszíne nem szép.

És az elhullajtott virágaival és terméseivel is szemetel, nem csak a leveleivel.


A bordó selyemakácból láttál már több éves kint telelő példányt?

Nem? Azért mert sokkal érzékenyebb a hidegre.

2013. márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Ezért mondtam, hogy nem tudom mennyire felel meg, de mindegy.

Nem fogok ezen veszekedni, de nemtudom, hogy ilyen dolgon mit kell ennyire... Na mindegy.

Akkor semmi, selyemakác kilove.

Ennyi!

2013. márc. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem veszekedésből írtam, csak hogy a kérdező tudatában legyen a javasolt fa hátrányairól, de most már be fogom a pofám.

Tőlem írhattok nyírfától kezdve törökmogyoróig, perzsafát vagy akár ámbrafát is, de ha úgy tetszik akkor galagonyát is.

2013. márc. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Ok, ok.

Bocsi csak kicsit ideges voltam, de nem miattad csak máson vezettem le, neharagudj!

2013. márc. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ne vesszetek össze!!!

Az ámbrafa, perzsa varázsfa, galagonya mennyire felel meg az én elképzelésemnek?

2013. márc. 6. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!