Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jól termő öreg meggyfa a...

Jól termő öreg meggyfa a talaj alatt hosszan húzódó gyökeréből nőtt másfél méteres hajtás hogyan ültethető át? Eddigi próbálkozásom sikertelen. A gond, hogy az anyagyökérből táplálkozik, saját vékony- és hajszájgyökere nagyon kevés van.

Figyelt kérdés

#átültetés #gyökérhajtás
2012. szept. 30. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Fúúú, tavasszal egy körtefa mellől vettem le két "kis fát", az is a gyökérből nőtt.

Egyiknek nem voltak hajszálgyökerei, az átültetve rögtön kihalt.

A másiknak volt néhány párcentis hajszálgyökere. Az sokáig élt, még új leveleket is hozott. Csak szerintem agyon öntöztem, utána meg nem tettem, és a nyári szárazságban kihalt. :) Kár, hogy nem vártam őszig, akkor öntözés nélkül jobban ellett volna a téli nedves talajban. Szerintem.


Neked is javaslom az őszt!

Meg gyökereztetőhormont!

2012. okt. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ősszel (lombhullás után) el kell vágni az anyanövénytől a kapcsolatot a földben. Következő őszre lesz annyi gyökere, hogy átültethető lesz.
2012. okt. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!