Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nem lesz baja a karácsonyi...

Nem lesz baja a karácsonyi kaktuszomnak?

Figyelt kérdés
Eddig az ablakpárkányon tartottam, de most hogy roskadásig tele van bimbóval kb 40 cm-rel hátrébb hoztam, hogy ne nyomódjanak az ablaknak a kinyíló virágok. Azt olvastam hogy mikor bimbót hoz/virágzik, nem szereti, ha elmozgatjuk a helyéről, ha ezt megtesszük ledobja őket. Kérdés ebben az esetben is megtörténhet ez?

2012. okt. 20. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
hátnem tudom hol olvastad nálunk ide oda van téve és áprilisig virágzik..néha 1 kis időzavarba van de jó :D
2012. okt. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Csatlakozom, az előttem szólóhoz!

Sok virág nem szereti, ha bimbós állapotában mozgatják, de a karácsonyi kaktusz nem tartozik közéjük.

2012. okt. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 titak ***** válasza:
Téves elképzelés, hogy a mozgatás miatt dobálja el a bimbóit. A virághullás legfőbb oka a hirtelen hőmérséklet változás, amikor is a "lelkes gazda" beviszi a virágzó növényt a szobába és "jól mutató" helyre teszi.
2012. okt. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"A koszorúfutóka:

A helyét azonban érdemes körültekintően kiválasztani, ez a növényke ugyanis igen érzékenyen reagál a huzatra, a tűző napra, a hirtelen hőmérséklet-változásra és a mozgatásra - ez utóbbi esetben képes nagyon gyorsan lehullatni virágait és leveleit is."


"A bimbó hullást szintén a nem megfelelő öntözés, a kevés fény, tápanyaghiány, vagy a virágedény költöztetése okozhatja."


"....Azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy mi miatt eshetnek le az Orchideámról a virágok.

Válasz:

"Valamilyen sokkhatás érte a növényt: hirtelen áthelyezés, kiszáradás v. túlöntözés.

Pap Edina"


Miért okoskodsz, ha hülye vagy hozzá...?

2012. okt. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!