Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tuják tápanyag utánpótlása?...

Tuják tápanyag utánpótlása? Szerves eredetű vagy műtrágya?

Figyelt kérdés
Úgy jó, ha a komposzt anyagot csak rászórom a tuja alá, és beöntözöm, vagy ásózzam be, nem sértem meg a gyökérzetét?
2012. okt. 22. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Jobb, ha beásod, mert ha a kiszórás után száraz napok jönnek, kiszárad és már nem lesz annyira hatékony. A komposzt a száradás során veszít a tépértékéből.
2012. okt. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A műtrágya annyival jobb, hogy optimális összetételben tartalmazza a tuja számára szükséges tápanyagokat. Legalábbis a kimondottan örökzöldekre való műtrágya. Ilyenkor viszont már ne tegyél alá, mert a benne levő nitrogén "meghajtja" a növényt, nem érik be, elfagy. A műtrágyák közül ilyenkor olyat érdemes kijuttatni, amiben nitrogén kevés van vagy nincs, és káliumból tartalmaz sokat, ami növeli a télállóságot. Legközelebb március-áprilisban kell kiszórni a nitrogéneset. Mindenképp be kell dolgozni a talajba, fontos, hogy föld fedje, és az előírt mennyiséget ne lépd túl!


Szarvasmarhatrágyát, komposztot, biohumuszt is használhatsz, ezeket is jobb lett volna szeptemberben-október közepéig kijuttatni. Ilyenkor az a fontos, amit fent is leírtam, hogy kevés nitrogén, sok kálium kell a növénynek, tavasszal pedig sok nitrogén és foszfor, illetve az örökzöldeknek magnézium és vas.

2012. okt. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értettem és köszönöm :)
2012. okt. 25. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!