Kezdőoldal » Otthon » Kert » Krumpli-, fokhagyma-, lila...

Krumpli-, fokhagyma-, lila hagymahéjat tényleg nem szabad beletenni a komposztba?

Figyelt kérdés

Azt olvastam,hogy betegséget okozhat. :S

Ebből mi igaz?

Én beletettem,sőt még félig romlott krumplit is! Ezzel elrontottam?

Előre is köszönöm az érelmes válaszokat!



2012. dec. 1. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én is beleteszem mindig. De a komposzt a földbe kerül, nem esszük meg. Akkor milyen betegséget okozhat?
2012. dec. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom,csak megijedtem. Még csak most ismerkedek a témával. :)
2012. dec. 1. 21:59
 3/13 Bajer ***** válasza:
90%
Az a durva, hogy én minden szerves hulladékot beleteszek a komposztba. Ecetes törköly és döglött rohadó csirke is van benne. Párszor majd átforgatom és szép fekete porhanyós lesz. 2 éve összegyűlt fél tonna, azt kiterítettem a konyhakertbe és semmi bajom nem lett a zöldségektől, az ízük is kiváló. Ja és még trágyalét, baromfitrágyát is szoktam keverni komposztba.
2012. dec. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A szomszédunk még a mosogatószeres levet is odaöntögeti illetve elvezeti a növényekhez. Nagyon szépek a zöldségei!Állítólag a növények (sárgarépa,fehérrépa,paradicsom,paprika stb..) szeretik a nitrátos folyadékot. Szerintem amit a természet talált ki a( felsorolásodban )azzal meg tud birkózni,azt le tudja bontani.Csak azt nem amit az ember talált ki a természet ellen azt nem!
2012. dec. 2. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

minden szerves anyag belekerülhet a komposztba.

(még a csont is, csak a nagyobb daraboknak kell egy pár év, míg lebomlik)

Szerves anyag: állat, növény, gomba eredetű, de még az emberi ürülék, vizelet is mehet rá.


A mosogatószeres vizet mi csak dísznövényekre öntjük, és jót tesz nekik.

2012. dec. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2012. dec. 2. 11:51
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Figyelmesen olvasd el amit az előttem hozzászólók írtak!Minden szavuk igaz,látni,hogy nem kezdők.Amivel én kiegészíteném,az lenne:én is gyűjtöm egész évben a hulladékokat,nagyon megéri.Úgy csinálom:egy sor hulladék,rá pár lapát föld,megint "hulladék"Megint föld.Ha nagyon száraz a nyár,néha meglocsolom.Szeptemberben átrostálom az egész dombot.Építkezéseken szokták használni a sódert rostálni,amivel én az egész dombot átrostálom.Ez egy kislyukú erős drótháló,léccel bekeretezve.Mérete kb.1,5mx1méter.Ezt srégen felállítom kb.45%szögben,és rálapátolom a komposztot.Ami már jó,"megérett"az átmegy a hálón,lepotyog.Ami még darabos,az elől lecsúszik,mehet vissza a következő évi domb aljába,van ideje,majd lebomlik jövőre.Ami átment a rostán,azt összegyűjtöm külön,a virágok,egyéb növények "imádják"sokkal jobb mint akármilyen műtrágya.Nem beszélve arról,hogy sokkal-sokkal olcsóbb!D E ! Én is kérdeznék az itt hozzászólóktól valamit,amit én se tudok.Miért van az,hogy a tapasztalataim szerint a paradicsom szára levele nem jó a komposztdombba.Hm?Ugyanis azt vettem észre,-most már pár éve,hogy azon a részen ahol a paradicsom maradékok kerültek,egyetlenegy gilisztát nem találtam a rostáláskor.A többi részeken viszont,ahol a tyúktrágya volt,vagy a fűnyesedék,ott valósággal nyüzsögtek.Szerintetek mi az oka?? Jó kertészkedést!
2012. dec. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Erre amúgy én is kíváncsi lennék!

2012. dec. 4. 13:19
 9/13 anonim ***** válasza:

A giliszták valószínűleg jobban szeretik a magasabb fehérje/nitrogén tartalmú anyagokat.

Ezért jó, ha vegyesen van halmozva.

Még jobb ha forgatva is van legalább néhány havonta, mert akkor szellősebb lesz, kapnak oxigént a lebontók meg a giliszták is.

Az öntözés is indokolt lehet olyan nyáron, mint az idei.

Az lenne az optimális, ha mindig nyirkos lenne egy kicsit a cucc.

2012. dec. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köisz szépen,ment a zöld kéz! :)
2012. dec. 5. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!