Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek zárt telkemen lévő...

Mit tegyek zárt telkemen lévő gyümölcsfa tolvajok ellen? Mi a leghatékonyabb módszer ennek megállítására?

Figyelt kérdés
Van Pest megyében egy zárt telkünk, ami üres, körbe van kerítve, csak facsemeték vannak benne, amit 2 hónapja ültettünk. Szomszédok kb.300 méterre laknak, viszont napközben elég nagy a forgalom, mert tópart mellett van a telek, de nem közvetlenül. Ma reggelre elloptak 7 gyümölcsfa csemetét, úgy, hogy a karókat otthagyták. Mit lehet tenni a tolvajok ellen, hogy megmentsem a maradék 8-at, nem beszélve a többiről, amit még ültetnénk. Milyen csapda létezik, ami elrettenti a betörőket egy életre és amiért nem büntetnek?

2012. dec. 27. 18:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Semmit nem tehetsz ellenük,mert ha valamit el akarnak lopni,azt el is lopják.
2012. dec. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, de biztos vannak módszerek ennek megfékezésére.
2012. dec. 27. 19:04
 3/17 anonim ***** válasza:
Hangtompítós puska,talicska,gödör.
2012. dec. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Kamera, vagy legalább álkamera, és tábla, hogy megfigyelt terület... Átmászhatatlan kerítés, körbeültetve szúrós nyavalyás bokrokkal.

Taposóakna...

2012. dec. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi ötleteket, de a sok tolvaj miatt nem szeretnék börtönbe kerülni. A szúrós bokrok az nem rossz megoldás, azt biztosan kipróbálom, de a többire azt hiszem nem vállalkozom. Az álkamera meg azért nem igazán hatékony, mert azt is képesek leszerelni, ráadásul hova tegyem.
2012. dec. 27. 21:30
 6/17 A kérdező kommentje:
Ötleteket még várok!!
2012. dec. 27. 21:36
 7/17 anonim ***** válasza:

sajnos nem sok mindent tudsz ellenük tenni.


Én azért nem használom a telkem (több hektár), mert gépem nincs szántóföldi növényekhez, legjobb lenne erdőt vagy gyümölcsöst telepíteni, de a fatolvajok miatt hanyagolom. Bár a csemete nem lenne sokba, mert szaporításukkal foglalkozom, de a guta megütne, ha lelopnák a földemről.


Inkább odaadtam egy gazdának, hogy művelje a saját kedvére.


Ami hatékony lehet: kerítés+kutyák .

2012. dec. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy nem másnak vettük a telket, hanem szimplán megélhetés miatt, hogy legyen egy kis gyümölcs és esetleg valami növényféle. Sajnos én nem adom oda, hogy más gazdálkodjon benne. Ezért kértem az ötleteket, hogy esetleg mivel lehet távol tartani az ilyen csavargókat. A kutyában azért nem bíznék, mert már volt rá példa, hogy megmérgezték. A kerítés csak akkor jó, ha tele van szögesdróttal.

Nem biztos az sem, hogy kizárólag a fát szerették volna elvinni, mert nem volt ásás nyoma, hanem csak egy kisebb lyuk maradt a fa helyén, pedig nagyon szép gyökerük volt a csemetéknek. Lehet, hogy csak fiatal alkoholisták vagy kábítószeresek élték ki magukat a kertünkben. Ráadásul a fákat nem sorba, hanem össze-vissza szedték ki.

2012. dec. 28. 11:48
 9/17 Zsolt75 ***** válasza:

Megértem a problémád! Sajnos még mindig nem szempont ma Magyarországon a magántulajdon védelme.


Amit tehetsz : villanypásztor - táblával jelezve.

Harapós kutya - táblával jelezve

Szögesdrót, magas kerítés.

2012. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen problémáim vannak.

Legjobb lenne vadrózsasövényt ültetni, és csak mikor az beáll, akkor a fákat. Sajnos, a telkem 8x125 m-es csík, azaz ha oldalt is sövény lenne, másnak már nem jutna hely.


Amit én szoktam csinálni:


1. Magam oltom a csemetéket, hogy ne legyen nagy károm kiadási oldalról.

2. Szabálytalan törzsűre nevelem őket, ez 10 éves korban úgysem látszódik majd, de nem olyan hívogató a csemete, eladási szándékkal eleve nem lopják a cigányok.

3. Lehorgonyzom a fákat. 4-es acél- vagy 5-ös lágyvasdrótból 8 cm-es kört hajtok, a találkozási pontra egy anyát húzok, kalapáccsal ráütöm. A két drótvéget rákötöm egy betondarabra úgy, hogy ne csússzon le. A hurkot ráhúzom felülről a suhángra, és ültetek. A drót hosszát úgy csinálom, hogy a betondarab a gödör aljára kerüljön (50-60 cm mélyre), agyagos földnél ezt egy év múlva nem lehet kihúzni.

A drótot majd akkor vágom el, ha a fa kellően megerősödött.

Vittek már el ilyen fát is, de általában nem tudják, mert csak ásót visznek magukkal a tolvajok, vasfűrészt nem.

Tavaly óta még azzal fokozom a dolgot, hogy nehezen hajló fél méteres vastag drótokat szurkálok le körbe, megnehezíteni az ásást.


Ja, és ültetni csak tavasszal szabad tolvajveszélyes helyen!

2012. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!