Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell rózsát dugványozássa...

Hogy kell rózsát dugványozással szaporítani?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy levágok egy olyan hajtást amin már volt virág, azt ledugom, letakarom befőttes üveggel és kész. De nekem így nagyon nem maradnak meg.Valaki légyszi írja le nekem részletesen. Köszi
2008. jún. 1. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Bálint gazda honlapján találtam:


A rózsatöveket a faiskolák állítják elő, de magunk is megpróbálkozhatunk a rózsa szaporításával dugványozás útján. A félfás dugványokat június közepe táján kell megszedni. Kb. 15 cm hosszúságú, háromrügyes dugványokat készítsünk, ezeknek alsó leveleit vágjuk le, a többi levelet pedig kurtítsuk meg. A dugványokat jó kerti földbe ültessük, és takarjuk le őket befőttesüveggel. Ezt két-három naponként rövid időre le kell emelni, és a rózsadugványt meg kell öntözni. Három hét alatt a gyökeresedés megtörténik. Ősszel a dugványokat védett helyre visszük, és átteleltetjük. A következő tavasszal kiültetett kis növények már virágozni is fognak.


Vagy:


[link]


[link]


[link]

2008. jún. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A "védett hely" lehet sötét is? És a 3 hét alatti begyökeresedés sikerességét miből lehet megállapítani? Az így sikerült töveket mikor lehet árulni/mikor alkalmasak továbbadásra? Köszönöm!
2013. jún. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!