Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fekete trágyázott gombaföldet...

Fekete trágyázott gombaföldet alkalmas sövény szaporítására?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az első próbálkozás részemről tökéletes lett, 24-ből 9 maradt meg igaz, de már ez is eredmény. (jelenleg 10-15 centisek) :)

Magas növésű sövényt szeretnék szaporítani, nagyon hasonlít a babérmeggy vagy esetleg a pusztaszil sövényre. A már meglévő sövényemből vágom a gallyakat ami marha magasra megnőtt! kb. 2m50cm! (odáig értem el a széken)

A kérdésem a közvetkező lenne:

Fekete sose használt trágyázott gombaföldet kaptam amiben szeretném megpróbálni a szaporítást, alkalmas rá?

a másik pedig:

Függ az ültetéstől a sövény szélessége? Tehát ha ilyen magasra megnőnek a csemetéim az nagyon jó lenne, de szeretném ha a szélessége kevesebb lenne mert igen terjedelmes.

Válaszokat előre is köszönöm!

Szép napot!


2013. márc. 7. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Sövény gyökereztetésnél nem az számit mennyire trágyázott.

Lehetőleg laza szerkezetű legyen ,és mindig nedves .

Két sorba kell ültetni kb 50cm re.A csemetéket cik-cakk ban

kell .Aztán az első években jól visszavágni,hogy az alja is jól rakódjon be ágakkal.A kifelé törőket meg levágni.a kiván szélességnél .Tehát a szélessége nem az ültetéstől ,hanem a növekvő ágak kifelé engedésétől függ .

2013. márc. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszodat!

Igen, azt már tudom, hogy a szélessége nem az ültetéstől függ hanem ahogyan vágom azt, de a tetejét nem fogom, hogy magasodjon. És mivan akkor ha nem cikk-cakkozom? azaz 50cm távolságot kell megadni, mondjuk sorba ültetem kb. 30-40 centire? Vagy azért fontos, hogy rendesen sürüsödjön be?


Köszönöm!

2013. márc. 7. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!