Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan készítsem el "házilag"...

Hogyan készítsem el "házilag" és saját kezüleg egy kerti tavat?

Figyelt kérdés

Elég nagy az udvarunk, nem rég költöztünk ide, és arra gondoltam, hogy hátul jól mutatna egy kis tó. Nem akarok mű illetve mesterséges modern dolgokat benne, természetes hatású tavat szeretnék. Állatkereskedésben lehet olyan halat venni ami áttelelne a tóban? Milyen növényeket ültessek bele illetve köré/mellé? Az egyik helyen láttam, hogy termés kövekkel rakták körbe. Nem fognak idejárni a békák, siklók meg ilyenek? Sok-sok részletes választ kérek :) köszönöm

20/N



2013. jún. 3. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha halakat szeretnél akkor kell olyan része, fele legyen a tónak, ami 100-120 centinél mélyebb, mert egy 70 centis kisebb víz bizony át tud fagyni hónapok alatt.


A fólia vastagságát a tó méretéhez kell megválasztani, de egy 1 mm-es már elég jó, de geotextil kell alá a biztonság kedvéért. Mi egy 20 méteres kanyargó patakot is tettünk a kertbe 30 centis lejtéssel, így oda került a szűrő és nem a tó mellé idétlenül beásva. Mármint egy dombocskába, amiből fűszeres lett.


A békák oda fognak járni, mert egy nedvesebb május után a sima kertekben is ugrálnak a pici varangyok. Majd össze kell szedni és elvinni a legközelebbi tóhoz. Sikló nem valószínű. A köveket finoman rá lehet tenni a fólia szélére, de érdemes a tavat lépcsőzetesen kialakítani, hogy a parti vagy a sekélyvizi növények ne legyenek nagyon vízben.

De ajánlanék 1-2 olcsóbb könyvet amit bármelyik kertészetben vagy barkácsáruházban, Auchanban megvehetsz 1-2 ezerért és az kicsit részletesebb mint itt elmagyarázni képek nélkül.

2013. jún. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen lépcsőzetes part kell, mert különben könnyen belefulladnak a sünök, macskák, kutyák.

Az első által linkelt leírás alapján építettem én is tavat.

30N

2013. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lépcsőzetesség (min 3 lépcső) a különböző mélységi zónákban élő növények miatt kell. A tündérrózsa szereti ha legalább 60-70 centi mély a víz, míg egy mocsári növény elvan a 10-20 centis vízben is. És van átmeneti növényzet is.
2013. jún. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, persze, első sorban a növények miatt, meg a fulladás-veszély okán is. Tényleg, ti mit raktok a második zónába? Mert nekem csak az elsőben és a mély részen van növényem.
2013. jún. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!