Kezdőoldal » Otthon » Kert » Udvaron szeretnék betonozni...

Udvaron szeretnék betonozni 8m*5m*20cm területet, hány köbméter kavics kell ekkora területre és hány zsák cement kb?

Figyelt kérdés
ma gondolkodtam rajta azért ide írom ki mert még nem végleges és csak érdekelne mennyi kellene miből

2013. jún. 15. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok kőműves, de 8 x 5 x 0,2 = 8 m3 beton kell.

Kb ennyi, tehát 8 m3 kaviccsal számolhatsz.

Cementből attól függ milyen minőségű, szilárdságú beton kell. Ha nem akarod kispórolni belőle és jó minőségű betont szeretnél m3-enként 2-3 mázsával számolnod kell.

Tehát 16-24 mázsa cement. Azaz kb 40 zsák az 50kb-osból.


Ekkora mennyiségnél lehet egyszerűbb, gyorsabb és nem sokkal lenne drágább kész mixerbetont hozatni.


Nem tudom milyen célra lesz, de nem túlzás ez a 20 cm vastagság? Ha nem födém lesz, hanem föld van alatta szerintem 12-15 cm is bővel elég lenne, még ha rendszeresen személyautóval is állsz rá.

2013. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1 rész cement, 3 rész sóder szerintem is.


Valóban, a 20 centi az atomvastag. Talán repülőtér lesz?

2013. jún. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
bocsi bocsi :D csak nem vagyok ebben a szakmában otthon, udvarra kellene kiülős rész de akkor elég a 10-15cm is de lehet helyette le lesz járókövezve azzal talán jobban jövök ki
2013. jún. 15. 19:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha kiülős akkor elég a 8-10 cm is vasalás nélkül. Ja, a téglakő szebb, de ott is érdemes alábetonozni.
2013. jún. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És jobban is fog kinézni! A sima beton pár év alatt megkopik és csúnya lesz.
2013. jún. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Azért egy 8x5-ös területbe nem árt ha van térháló, fel tud repedni, és utána csúnya lesz. Ha 8 m^3 beton adja ki, akkor 10 m^3 sóder kell hozzá.
2013. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok segítséget
2013. jún. 17. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!