Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik napszakban és évszakban...

Melyik napszakban és évszakban legjobb kaszálni a gazt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem az lenne, h. kézi kaszával mikor jobb kaszálni a fás szárú, vastagabb fűféléket, reggel, amikor harmatosabb a fű, v. késő délután, amikor már száraz, ill. késő ősszel, amikor elszáradt v. tavasszal, amikor a téli fagyok valamennyire "szétfagyasztották"?


Köszi előre is.



2013. aug. 23. 09:30
 1/3 Nofene válasza:
100%

Mi mindig reggel kaszálunk mikor még harmatos, sokkal könnyebben viszi, ráadásul nap elején még nem fáradt az emberfia mint munka után :)

Egész évben kaszálunk egy telket, de ha 1x akarod az évszak szerintem tökmind1 az a lényeg hogy legyen vizes egy kicsit, úgy puhább. Én nem hagynám télre, nincs az az isten hogy minusz fokokban ráfagyasszam a kezem a kaszára :D

2013. aug. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igazából tavaszra gondoltam, amikor már kicsit melegebb az idő. Hogy télen érezhetően szétfagynak-e a fás szárú füvek v. mindegy a kaszálás szempontjából.
2013. aug. 23. 12:57
 3/3 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Attól függ, hogy milyen célok vezérelnek. Ha csak a munka elvégzésével kapcsolatos kényelmi, praktikus dolgok, akkor az első válasz érvényes, viszont ha takarmánynak szeretnéd, akkor érdemes az esti órákban kaszálni. Ugyanis az egész napi fotoszintézis általi asszimilátum ebben az időszakban maximalizálódik, és az állatok számára az ebből nyert kaszálék a leginkább tápláló.

2013. aug. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!