Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lótrágya is jó konyhakertbe?...

Lótrágya is jó konyhakertbe? + még pár trágyázással kapcsolatos kérdés

Figyelt kérdés

1. Jó a lótrágya is? Mert van a közelben egy lovarda, ahonnan tudnék ingyen szerezni akármennyit.

2. Milyen mennyiségű trágya kell, mondjuk négyzetméterenként?

3. Mikor érdemes trágyázni? Úgy hallottam, hogy ősszel, de pl. most ha pár héten belül trágyázom, az jó?

4. Van még valami fontos tudnivaló a trágyázással kapcsolatban?


Konyhakertről van szó, zöldségeket termesztünk saját fogyasztásra.



2013. aug. 30. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs más,meg még ingyen is van,vigyél rá bőven.

Terítsd meg hogy ne látszódjon a föld .Most ősszel,és ne engedd kiszáradni,igyekezzél a föld alá forgatni .

Én csak egy kis csíkot tudtam be lótrágyázni,de szép volta termény ott .

2013. aug. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jó, de a nagyon frissen nem, mert tele van milliónyi féreggel, ami hazavághatja pl. a hónapos retket. Egy télnek lennie kell közötte.

Kb. 100 nm-re kell egy köbméter, ha előtte nem volt trágyázva. Következő évben, komposztáló használatával a fele is bőven elég. Ne legyen szalmás.

Most is trágyázhatsz és be is áshatod, csak ilyenkor sokan vannak a kertekben és büdöskés ha leborítanak egy adaggal a ház elé. Viszont tavasszal érdemes ismét megforgatni a talajt egy kapálógéppel, mert a sok őszi esőtől vissza fog tömörödni.


Van egy szer, amivel érdemes lepermetezni a kártevők, bolhák elszaporodása ellen. Beásás előtt.

Egyes vélekedések szerint bevonzza a lótetűt, de erre nincs bizonyíték. A kisfák tövébe nagyobb mennyiségben is beáshatsz. Minél régebbi a trágya, annál jobb, de azért 2-3 évnél tovább nem kell érlelni. Lovardában nem fogják évekig őrizgetni, a trágyadomb meg elég csúfos, így meg kell elégedni a viszonylag frissel.

2013. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ingyen van ,talán megéri elhordani,ha ráérsz. De az 1-ik leg gyengébb ,legsemmít érőbb trágya .
2013. aug. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lacci Bácsi válasza:
Sajnos nekem nincsenek pozitív élményeim , a szomszédomban van egy lovas kifutó .Egy darabig úgy gondoltam milyen jó lesz , még átt is tolták , el is terítették , de a várt eredmény elmaradt .Valóban 2 - 3- éves érlelés után szabad csak a földre teríteni .A friss trágya tele van megemésztetlen dolgokkal ,ilyenek a szénában lévő különböző magok amik kikelve ellepik a kertet és elöbb kijönnek mint a kultúrák , nem kell mondanom ,hogy néz ki minden . Most 5-évre letiltottam a szomszédot , meg ne próbálja hozzám tolni .Természetesen meleg ágyak alá kiváló , mert az érlelés folytán jó hőkibocsátása van amit a palánták szeretnek . Remélem tuja valaki hasznosítani szomorú tapasztalataimat !
2014. máj. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 erkel karoly válasza:
Egy kútgyűrűt leástam a földbe,gondoltam ott nevelek pár darab palántát saját részre.Mikor hogyan milyen mélyre rakjak alá lótrágyát,ha lefedem fóliával nem lesz a magokra palántákra valami káros gáz?
2015. febr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!