Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tölcsérvirágot hogyan lehetne...

Tölcsérvirágot hogyan lehetne kiirtani a kertből? Szinte már mindent behálóz.

Figyelt kérdés
Most metszettem vissza a föld fölött pár centivel, de nem tudom hogyan tovább, milyen szert lehetne használni, hogy ne nőljön többet. A teljes gyomirtás bántaná a mellette lévő fákat?
2009. nov. 1. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Glialka, de vigyázz, csak a növényre permetezd, mert a többinek is kampec.

A lényege, hogy a zöldjén keresztül szívódik fel kb. négy nap alatt, majd szépen el fog sorvadni. Ha fa van mellette, annak szerintem több kell. De egyéb virágra ne érjen a lé! Most olvasom...jobb lett volna metszés előtt, így lett volna honnan beszivárognia a gyökerekhez. Ha maradt még valamennyi szára, akkor talán az is eljuttatja a gyökerekhez a szert. Próbáld esetleg ki!

Ha pedig végképp nem megy,akkor marad a gyökér kiásása, ez pedig egy jó kis felüdülő földmunka. :-)

2009. nov. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Fölásod a kertet és kiszeded azokat a hosszúkás gyökérdarabkákat.

Anyukámnak egyszer így sikerült kiirtani a kertemből. Azóta se tudom visszatelepíteni. :(

2009. nov. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kapa és ásó a legbiztosabb növényírtó szer! :)
2009. nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
5-10%-os ecet.
2010. jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!