Kezdőoldal » Otthon » Kert » Krizamtém bokrok, mit igényeln...

Krizamtém bokrok, mit igényelnek, hogy évről évre bőségesen virágozzanak?

Figyelt kérdés

Év végén tövig vissza kel vágni őket?


Vagy évről-évre új helyre kell őket ültetni?


2013. okt. 23. 20:03
 1/5 anonim válasza:
Nekünk már vagy 10éve ugyanott van. Nyaranta néha meglocsoljuk,ha olyan az időjárás. Amúgy elvan. Nem cseszegettjük,nem trágyázzuk, mégis elég szépen virágzik,és egészséges.
2013. okt. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha tavasszra visszavágom őket tövig, és hagymásokat ültetek közéjük, az működhet?
2013. okt. 26. 21:36
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha nem vágom le, akkor is megtartja a gömb formáját?
2013. okt. 26. 21:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Télen általában elfagy a szára. Ha egy enyhe télen mégsem, akkor kihajtanak a szárak aljai, de a tőről hajtó részek lesznek csak szépek, azaz télen mindenképpen érdemes visszavágni őket. Lehetőleg a szárra merőlegesen, különben hegyesek lesznek a csonkok, és persze, hogy az ember belekap gyomlálás közben.


Hagymást nem érdemes közéjük ültetni, mert azt viszont ki kell ásni 3 évente. A krizit is érdemes legalább 5 évente átültetni, de ha nagyon jó a talaj, vagy kap műtrágyát vagy szervestrágyát, akkor bírja ugyanott is. Nekem is van 12 éve ugyanott, de csak az a része szép a töveknek, amik elmásztak az eredeti sorból.


A forma fajtafüggő. Van, ami soha az életben nem lesz gömb formájú, semmilyen ima hatására, az egészen aprók maguktól is gömbök lesznek, a közepeseket meg június elején és július elején vissza kell csípni, hogy bokrosodjanak.

2013. okt. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most beszereztem egy csomó féle, egészen jó állapotú leárazott példányt.(Meg itthon is voltak öregek. Az öregek kezdetben gömbök voltak, de mostmár több tővé fejlődtek, amikből rengeteget elajándékoztam.)


Azon gondolkoztam, hogy most ősszel nagyon szépek, de ha levágom őket akkor nem marad semmi a helyükön.

Gondoltam arra is, hogy levendulával, vagy valami kis örökzöldel felváltva ültetem öket a járda mellé és akkor egész évben mutatnak. Meg eldugdosok közéjük néhány hóvirágot, tulipánt.... hogy kora tavasszal is legyen mit nézni. :)

2013. okt. 28. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!