Kezdőoldal » Otthon » Kert » Azt halottam hogy a leánder...

Azt halottam hogy a leánder halálosan mérgező. Mennyire veszélyes ha én ezt nemtudtam és hozzányultam és aztán számba vettem a kezem?

Figyelt kérdés
2008. júl. 8. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Fejfájást okoz.
2008. júl. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%

igen mérgező. főleg ha egy egész növényt lelegelsz.

egyszóval gyakorlatilag semennyire.

2008. júl. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. csak aztirták hogy halálosan mérgező. ezen nagyon megijedtem mert letörtem egyxágát,mivel töveztetek,és utánna számba tettem a kezem. de akkor még ezt nemtudtam
2008. júl. 8. 15:49
 4/17 anonim válasza:
77%
jól hallottad ! De nem a levele hanem a gyökérzete. Szívinfarktus jellegű tüneteket okoz és akár halálos is lehet.
2008. júl. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
és ha hozzáérek akkor is veszélyes ? ha a gyökeréhez érek?vagy csak ha megeszi valaki?
2008. júl. 8. 21:27
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem érintéssel nem okozhat bajt. Egy csomóan ültetik ide-oda, gondozzák, stb. Nekem is van, és soha nem okozott bajt. Mindenesetre elővigyázatosnak kell lenni, és nem szabad a szájba vinni véletlenül sem. Nem hiszem, hogy bármi bajod lehet belőle.
2008. júl. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
83%

Szia!


Sok szobanövény mérgező, vagy irritáló, egyiket sem ajánlatos "salátaként" fogyasztani, de az ápolásuk közben bőrre került nedvük csak az allergiásoknak lehet nagyon veszélyes. Kerti dísznövényeink között is akad súlyosan mérgező. Pl. a gyöngyvirág elég erős szívméreg, halt már meg gyerek a vázavizétől.

2008. júl. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
80%

Tudom, lehet h off a téma...

Ha valaki nem ért hozzá ne inkább ne kommentálja. Rengeteg toxikus növény van körülöttünk. Az Oleander is közkedvelt növény és egyetlen levél elfogyasztása halált okoz. A Kikerics, Ricinus,Gyöngyvirág halálosak. Ha ricinust nyalogattál volna valószinüleg kórházban lennél. Rengeteg növénynek minden része halálos lehet. Rövid lista:

[link]

2010. ápr. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
30%
Igen erről én is hallottam és van egy film,a címe Fehér leander,ott a nő a leanderrel mérgezi meg a szeretőjét és az emg is hal...De most komolyan mérgező lenne...?A gyökérzete és semmi más?Vagy talán a levele meg a virága is?És ha mér itt tartunk a méreg a gyökérzetben váladékként jelenik meg?Vagy hogyan?
2010. máj. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

A történet egy kiskatonáról szól,aki az anyától Leánder levelet kér a levélben.Meg is kap 3darabot ami persze elfogyaszt.A történet vége persze a halál.

Mai napig nemigen vagyunk tisztába mi vesz körül bennünket,egy levél egy virág egy gumó,mire képes?

2013. febr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!