Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol érdemes most sárgabarackfá...

Hol érdemes most sárgabarackfát vásárolni Pesten vagy a környékén?

Figyelt kérdés

Szeretnénk ültetni a kertünkben egy sárbarackfát, Pesten lakunk, a déli részén.

Azt hallottam, hogy ilyen Baumax meg ilyesmi jellegű helyeken nem érdemes venni, igaz ez, vagy nem? Árat is írhatnátok esetleg, hogy hol mennyibe kerül, mert azért lehetőleg olcsót szeretnénk, de a minőség is számít.

Hol vegyünk?



2013. nov. 7. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Beírod a gugliba, hogy faiskola, meg a kerületet.

Felhívod őket, hogy mennyiért adják, meg milyen fajták vannak. A neten megnézed a legolcsóbb helyen lévőket, hogy melyik fajta felelne meg neked.

Ritka, hogy egy faiskolában ne jó minőségűt áruljanak, esetleg ha nagyon kicsi, vagy az adott példánynak nagyon kicsi a gyökere, akkor választasz másikat.

Tavasszal, kihajtáskor úgyis vissza kell csonkolni arasznyira az ágakat, tehát inkább csak arra figyelj, hogy ne legyen túl fejletlen az oltvány, és minél nagyobb legyen a gyökérzet.

2013. nov. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is kell venni, mert a pajor elrágta nyáron a gyökereket és csak vegetált.


Lehet, hogy buta dolog, de 1 db fánál engem nem érdekel, hogy 1500 vagy 2000Ft ha szép állású és egészséges vagy pont az a fajta amit szeretnék.


A barkácsáruházasak tényleg drágábbak és nem jobbak.

2013. nov. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Soroksár-péteri majornál van a Kertészeti Egyetem tangazdaságának a faiskolája, eddig minden fa hibátlan lett amit ott vettem. Azért mielőtt veszel, válaszd ki, hogy milyen fajtát szeretnél, mert elég sokféle van.
2013. nov. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!