Kezdőoldal » Otthon » Kert » Télikert: Jácint hagyma...

Télikert: Jácint hagyma kicsinyét leválaszthatom? Begóniát szaporíthatom? Angol muskátli dugványt szedhetek most? S a leanderem levágjam? Képek lent.

Figyelt kérdés

Ez 4 különböző kérdés tudom,de fölöslegesnek tartom 4-be is kiírni,mert egy kalap alá vehető a teleltetés illetve téli-kerti-benti munkák témakörében.


Ilyen jácint hagymát kaptam,leszedhetem-e ezt a nagyobb fokhagyma gerezd nagyságú kicsinyt és lesz-e így két virágom,ha igen,hogyan?:


[link]

[link]


Ezt a begóniát is most kaptam,de nem tudom pontosan milyen fajta.Többféle szaporítási módszert is olvastam a neten,de egy hasonlóra azt írták,hogy házi körülmények közt kvázi lehetetlen a szaporítása és ha ez erre igaz,akkor fölöslegesen nem szedek róla se levelet (már ha az kigyökerezne?) se dugványt:


[link]

[link]


Ez az angol musi pedig azóta indult így meg,mióta be lett hozva.Az első képen látszik,nyáron csak az a középső sötétebb rész volt meg és nézzétek meg azóta milyen terebélyessé nőtt! Aktuális a megszedése?:


[link]

[link]


Leanderemnél pedig elgondolkodtam,szintén mióta bekerült,azóta hozta a szárán azokat az új leveleket,hogy nem kéne-e levágni a fenti részt:


[link]

[link]


Köszi!:)


2013. dec. 1. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A kis hagymát leválaszthatod,de azt nagyra kell nevelni ,hogy virágot is hozzon.

A musit majd tavasszal kell jól vissza vágni,és akkor nagyon szép új hajtásokat hoz.

A leanderről nincs mit eltávolitani ,ahhoz az még nagyon fiatalnak látszik.

A begóniához nem értek .

2013. dec. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaid.

Akkor fölösleges a kis hagymát leszednem.

A muskátlit meg persze,majd tavasszal is megmetszem,de most nem szedhetek erről dugványt,azt is majd csak tavasszal?

Leandernél meg arra gondoltam,hogy ott el kéne vágni,ahol az új zsenge leveleket hozza (új levelek fölött),hogy a fölső szárrész és a régi (fönti) megbarnult levelek ne szedjék el az energyt.Vagy hogy érted,hogy nincs mit eltávolítani?

Köszi mégegyszer!

2013. dec. 1. 15:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a jácintnak kell még 1-2 év a szabadban, hogy virágzó méretű legyen. Ha most télen akarod virágoztatni, akkor a nagy is úgy legyengül, hogy jövőre nem virágzik, már feltéve, hogy életben tudod tartani elvirágzás után.


A begónia szerintem gumós, és ha elég nagyra nő a gumója, több hajtása lesz, akkor lehet szétszedni. Ha mégsem gumós lenne, akkor meg csak magról szaporítható.

Az egy másik típus, amit levéldugványozni lehet, ezt egész biztosan nem.


Az angol muskátliról most is lehet leszedni hajtásokat, van bőven, ha mégsem sikerül kigyökereztetni, lesz másik.

Természetesen a tavasz, vagy legalábbis a tél vége lesz az igazi ideje.


A leander megfagyott, vagy atkás?

Az új hajtások fölött le lehet vágni, úgy látom, ott egyébként is el fog halni.

Ha jó helye lenne, nem hajtana most. Hidegebb időt igényelne, így meg fog nyúlni, igaz, tavasszal is meglesz még a metszőollód, és a mostani hajtásokat 1-2 nódusz fölött visszavágod, hogy bokrosodjon a tő.

2013. dec. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a szakértő válaszod!:) Egyedül a jácintnál nem értem,hogy most akkor mit tegyek? Hagyjam rajta a kicsinyt és akkor legalább a nagyból pár hónap múlva virág lesz? S esetleg ezután válasszam le,vagy akkor se?

Leandereknek meg nem tudom mi bajuk (de egyik sem azok közül amiket írtál): Nyár végére gyökereztek ki és épp földbe ültettem őket egy kis időre,mikor már jött is az ősz,de úgy gondoltam nem rakhatom el egyből teleltetni,hiszen még frissek ígyhát behoztam a fűtött szobába az ablakpárkányra ezt a párat.Szomszédasszonyom is azt mondta,hogy amik így a télre gyökereznek ki,azokat Ő sem telelteti (nyilván illetve ez olyan logikusnak hangzik). Köszi!

2013. dec. 5. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!