Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növényeket ültethetnék...

Milyen növényeket ültethetnék a kerítéshez, ami gyorsan nő, és áthatolhatatlan "dzsungelt" képezne?

Figyelt kérdés

Olyat szeretnék, hogy a kerítéshez végig növényt, de sok fajtát, nem pont 1db kell, hanem olyat szeretnék, hogy áthatolhatatlan "dzsungel" alakuljon ki! Hogy átlátni, átmászni se lehessen, vagy ha igen, akkor le kell égetniük az egészet.

Milyen növényekkel lehetne megcsinálni?



2013. dec. 26. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
2013. dec. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen ez a csodasövény is jó lehet, csak az első időkben gyakran kell metszeni a sűrűsítés végett, a megmaradó ágakat meg összefonni, különben át lehet bújni majd rajta. Utána meg egy kezelhetetlenül hatalmas, visszafoghatatlan növény lesz, amit évente többször kell visszavágni, jó nagy munkával.

Behatolás ellen én mindenképpen valami jó szúrós dolgot javasolnék, csak ezek meg nem oldják meg a belátás problémáját, arra valami örökzöld kell.

Jó szúrós pl. a Poncirus trifoliata, szerezz párszáz magot, és nevelj csemetéket. 1 m-es korban, ha elég sűrű, már nem mászik át rajta senki. Én még verebet sem láttam ráülni, ez mond valamit...

2013. dec. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyértelműen tűztövis!

Baromi gyorsan nő, szép narancssárga bogyója van, és akkora tüskéi, mint a kisujjam. Azon nem megy át senki. Ha kutyátok van, akkor viszont a közlekedő útján le kell metszeni az ágakat, nehogy megsebezze.

[link]

2013. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tűztövis szerintem is. Ha nem kell, hogy szúrjon, csak sűrű legyen, akkor a nagylevelű, sötétzöld borostyán. Pár év alatt gyönyörűen befutja a kerítést.
2013. dec. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Poncirus kezdetben lassú növekedésű, de pár évesen valóban áthatolhatatlan.

Homoktövis, tűztövis, gleditsia, szeder, futórózsa, jujuba, narancseper...

2013. dec. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tűztövis.
2014. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!