Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nekem van két karácsonyi...

Nekem van két karácsonyi kaktuszom. De közel 2éve nem bírom rábírni, hogy növekedjen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az eredendő tő olyan 8éves az új 4éves. Az a problémám, hogy régen nagyon szépen virágzott nem volt vele gond. Egyszer majdnem elpusztult akkor átültettem őket és azóta a tövükön van 3-4 db levélke és kész nem hajlandó újat hozni. Hiába tápoldatozom semmi változás. Gondozását olvastam nincs radiátor fölött éri fény szóval a körülmények jók mégse növekedik.

2014. jan. 7. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Igaz nekem csak 2 éve van, bimbósan kaptam, de azok nem nyíltak ki, elszáradtak és leestek, de volt, ami most is rajta van változatlanul elszáradva olyan picin.

Azt mindig betartottam, hogy NEM VÁLTOZTATTAM A NÖVÉNY HELYÉT, ÉS EL SEM FORGATTAM, csak tavasszal tettem máshova, mégpedig egy ablakba, ahol sokszor lent volt a redőny, így egy világosabb helyre került....

Gondoltam ha nem is virágzott, fog új levelet hozni. De nem. Egész nyáron semmi változás, azt hittem annyi neki. Eleinte locsoltam, aztán beleuntam, elfelejtettem, volt hogy hetekig nem locsoltam nyáron. De a színe változatlanul szép zöld volt.

Szeptemberben takarításkor észre vettem, hogy csont száraz a föld, de még mindig szép zöld. Hát meglocsoltam, igaz továbbra is halottnak hittem. egyszer csak megjelentek rajta új bimbók! na onnantól fogva 1-2 hetente meglocsoltam, de kevés vízzel csak. És úgy november közepe óta virágzik. Gyönyörű szép.


Úgy látszik kellett neki a világosabb hely, és jót tett neki a nyári öntözésmentes idő...

Ja! És jelenleg abban a helyiségben ahol van, nincs fűtés! Minuszok sincsenek ott, de azért eléggé hideg, a levegő is párásabb nyilván.

2014. jan. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyém napos nappaliban volt, nem ablakban, nem meleg, nem huzatos helyen, de csak sínylődött. Kínomban beraktam a dolgozószoba ablakába, radiátor van alatta, nyáron délelőtt tűz be a nap, világos, de a leghűvösebb hely a lakásban. És néha elfelejtjük locsolni. Amióta itt van, növekszik és virágzik (most is). Remélem így is marad!
2014. jan. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy megkérdezem, de biztosan elég fényt kapnak? Ablakkal szemben sem lehetnek 2 m-nél távolabb, kicsit oldalt pedig 1 m-re. Nagyon fényigényesek. Az ember szeme hozzászokik a kicsit kevesebb fényhez, de a növény nem.


Ha egyáltalán nem nőnek, akkor lehet túlöntözés, hogy mindig vizes a talaj, ez gyökérrothadást okoz. Ha kerti föld is lett a talajhoz keverve, akkor lehet giliszta a cserépben, az is elrágja a gyökereket. Túltápozás is lehet.

Mindenképpen javaslom tavasszal az átültetést, laza tőzeges talajba, és onnantól mérsékelten öntözni, meg persze ablak előtt tartani, ősztől lehetőleg a lakás leghűvösebb szobájában. Nyárra szabadba is ki lehet tenni, félárnyékba, ha tudod.

2014. jan. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm lehet ,hogy megpróbálkozok akkor a vízelvonással hátha.AZ ablaktól nincs messze kb 1m re.Érdekes hogy azt mondjátok a hideget kedveli mert azt olvastam ,hogy ott él ahol az orchideák is.
2014. jan. 8. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!