Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi az amit mindenféleképpen...

Mi az amit mindenféleképpen meg kell néznem, ellenőriznem kell rotációs kapa vásárlás előtt?

Figyelt kérdés
Első rotációs kapámat szeretném megvásárolni. 155-ös Robira gondoltam a 3+1 sebesség miatt másrészt 4,7 le ami nekem pont elég is lenne /feltéve ha a közelemben találok eladót/, mindezt egy pótkocsival megspékelve.

2014. febr. 6. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem terrára gondolsz. És kettő előre egy hátra sebesség van benne. De az is jó amit te írtál. A lényeg hogy amikor elmész megnézni nézd meg meleg-e a motor mert ha igen akkor azért melegítették hogy ha te megnézed könnyen induljon. Hidegen egy 4-5-6 rántásra indul az akkor nagyon jó!Téli hidegben néha több! De készülj fel hogy ezeket az öreg gépeket időnként bütykölni kell. Hol ez hol az a baja használattól függetlenül. Viszont ami jó hogy 2ütemű és baromi egyszerűek sokat lehet tanulni belőlük! Erősek és pótkocsival rövid távon(faluban) Könnyen használhatóak!
2014. febr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem Terrára gondoltam :) nem is nagyon találok eladót Terrát bár igaz Robit sem nagyon a környékemen...

Réginek régi gépek de ha strapabíróak akkor időnként az a kis idő ráfordítás elenyésző...

Minnél egyszerűbb annál jobb híve vagyok, nem kell az hogy túl legyen bonyolítva.

Csak rövid távon használnám legfőképpen trágyszórásra ill. terítésre, tekintvén hogy közel 270m hosszú a telkem ez gyaloggalopp nem hinném hogy megoldható lenne legalábbis a józan ész ezt diktálja.


Robi 55-öt találtam a környékemen eladót bár 60 000ft majdnem kissé drágállom...

Ez mennyire élhető azaz terhelhető gép?

2014. febr. 10. 05:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk van 55-ös robink is. Hát ha csak a telken használod akkor szerintem jó. Mi a kukoricát hordtuk vele a határból kb 1 km meg a faluból terményt fát meg ezt azt. Végülis elmegy az is ha meg nem bírja akkor kevesebbet viszel vele. út minőségtől függően elvisz akár 4-5 mázsát is. Mi sáros traktornyomos földúton is jártunk vele. Felépítése pofonegyszerű a henger karbi gyújtás főtengely meg még pár dolog ugyan az mint az egysebességes babettában. Magáért a gépért 60ezer az nagyon sok gépet már lehetett venni pár évvel ezelőtt is 10-15ezerért csak kapával járókerék nélkül.Persze az is szempont hogy mennyire van közel. Meg az is szempont mennyit forogsz vele kell e tolatni mert az 55-össel nem tudsz egy nagyobb gép meg már többet bír meg útminőségtől függően tudod a sebességet váltani meg nagy súlyoknál nagyon sokat ér hogy tudsz vele tolatni és ha elakadsz vele előremenetben akkor tolatva mindig kimegy akármekkora vidéki sárból mert hátra nagyobb a nyomatéka.
2014. febr. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azóta csak sikerült vennem egy annyira nem jó gépet.

Szentkirályi gyártmány 4 le Briggs motor (ezzel nincs is bajom), de a hajtás, lassú is, és nem egy erőgép, Charlie 1B névre hallgató valami.

Ezután nem merek semmit sem kötni, kapálás közben, 20 perc munka után elkezd nyikorogni, úgy hogy mellette ember nem tud megmaradni.

A miértről gőzöm sincs sajnos...

2015. ápr. 18. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!