Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik mandulafajtánk virágzik...

Melyik mandulafajtánk virágzik rózsaszínűt? Az alany, hogy befolyásolja a nemest?

Figyelt kérdés

Az lehetséges,hogy egy fehéret virágzó fa mandulája kikel és rózsaszín lesz?

Ha a kettő összeporzódik mi várható?

Mi befolyásolja a színét?

Nekem úgy tűnik, mint ha a rózsaszínűek inkább koraiak lenének. Ez lehetséges?


Ha egy korai virágzású alanyra egy kései virágzású nemest oltok?



2014. febr. 24. 20:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem vagyok genetikus és szerintem azért nem kaptál választ erre eddig, mert kevesen tudják ezt.


Igen lehetséges, hogy fehéret virágzó kikelt mandulája rózsaszín lesz, ha rózsaszín fa porozta be.

Ha a kettő összeporzódik, keverednek a gének F1 hibrid lesz belőle, egyedi új fajkeresztezés, aminek genetikáját csak oltással szaporíthatod.

Nem tudom, hogy a rózsaszín mitől függ.


Ha egy korai virágzásúra késeit oltasz, akkor a korai része korán, a kései része pedig későn fog virágozni. Elvileg. Aztán kérdés hogy a nedvkeringés megindulása mennyire szól bele.


Bár a keresztezésnél még ott van az a tényező is, hogy egy időben kell virágozzanak, szóval ezért nehéz összepároztatni. Esetleg ha gyűjtesz pollent és lefagyasztod, majd kézzel termékenyítesz meg pár ágat, akkor tudhatod biztosra, hogy az az. Mindenesetre mint látod ez egy nagyon nagy téma és sajnos jobb fajta szakirodalmat nem találtam.

Viszont ha a dióért is odavagy, akkor ajánlom ezt a könyvet: [link] ingyenes, folyamatosan frissül, és mindent elmond a diótermesztésről, nüansznyi részleteket kifejtve.

2014. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!