Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kert megtisztítása után...

Kert megtisztítása után érdemes-e otthagyni a földön lévő apróbb nyesedéket, növényi törmeléket?

Figyelt kérdés
900 m2 sűrűn benőtt, gazos terület, zömmel száraz szederágak (óriási mennyiségben), moha, csipkerózsa, száraz fű, vadmeggy. Összegereblyéztem a nagyját, de tanácstalan vagyok, hogy a még ottmaradó apró törmeléket hagyjam-e ott vagy sem? Nem szárad-e ki teljesen a föld, ha mindent elhordok róla? Jót tesz-e, ha hagyom, tartja-e a nedvességet, stb., míg meg nem minkálom (ami nem ma lesz)? Vagyis lényegében talajtakarónak hagynám, de ha összeszedném, akkor is emelt ágyások aljára vagy komposztba menne. Ha valakinek volt már ilyennel tapasztalata, szívesen venném a tanácsát. Köszönöm előre is!

2014. márc. 25. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha be akarod szántatni az egészet, akkor maradhat.

Viszont ha motoros kaszával akarod nyírni, akkor a nehezebb darabok röpködni fognak, a levágott fű feltekeredik.

Felrotázni úgyse érdemes gyomirtózás előtt, mert újra hajt minden.

2014. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mit akarsz ott majd csinálni?
2014. márc. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Absz mauális, kézi irtás volt. Olyan fokon volt benőve, hogy még be se lehetett menni. 10-15 centinként vadmeggy, vadszilva, közte galagonya, csipke, széleken akác, plusz néhány vén gyümölcsfa, mindez a lombkoronáig befutva szederrel (egy része még most is ilyen), ahol nem volt fa, ott méteres füvek, pluszba még valami agresszív kúszócserje mindenhol. Szóval metszőolló, ágvágó, fűrész, a maximum a sarló volt. A törmelék 80%-ban elkorhadt meg száraz szederág + a moha, ill fűmaradék.

Darabonként fel akarom ásni, majd vmi konyhakertivel beültetni, ill. széleken kukorica, ilyesmi. Géppel ezt aligha lehet, ki kell szedni előbb a gyökereket. De ez valszeg el fog tartani nyárig, lehet h őszig is. Ebből a szempontból nem tudom, mi lenne jobb. Ha ásom, ez a törmelék úgyis beforgatódna. Viszont fogalmam sincs, melyik a jobb, ha hagyom rajta vagy ha nem.

2014. márc. 26. 06:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben én nem hagynám rajta. Termeszteni akarsz (gondolom zöldséget), ahhoz pedig fel kell ásni az egészet, és gyommentesíteni. Én fűkaszával (nem damilossal, hanem tárcsással) nekiesnék, amilyen alacsonyan csak tudom, levágnám mihamarabb, még virágzás előtt, aztán felásnám/rotálnám, vele egyidőben érett marhatrágyát, vagy komposztot forgatnék bele. Ezt jobb lett volna ősszel megcsinálni, mert a gyomirtózáshoz kicsit késő, ilyenkor már pár dolgot lehet vetni. Amit levágsz, annak meg csinálj egy komposztálót.
2014. márc. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor így fogom.

Ősszel kezdtem bele az irtásba és mostanra értem oda, h egy része már használható lesz.

Félek rámenni bármilyen géppel. Teli az egész kiálló csonkokkal, úh marad az ásó. 15 éve nem művelték.

Köszönöm a hasznos tanácsokat!

2014. márc. 28. 09:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézd a jó oldalát! Az elmúlt 15 évben elég nagy mennyiségű komposzt/humusz halmozódhatott fel ott, ami jó tápanyaga a növényeknek, ha kellően megműveled, szép hozamra számithatsz. Jó tanáncsként ajánlanám az alginitet a földedre, olvass utánna!
2014. márc. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Traktorra lehet szerelni gyökérszaggatót. (Lehet, hogy nem ez az igazi neve.) Egy ujjszerű dolgot nyom le a földbe, és azzal megy végig a terepen, mintha szántana. Utána össze kell szedni a tuskókat, vastagabb gyökereket, a maradékot pedig be lehet szántani. Lehet, hogy elkér a szaggatásért és szántásért 30 E-t, de utána neked már csak le kell gyomirtózni 1-2 alkalommal a nyáron, ősszel rendesen felszántatni, és lesz egy tiszta földed. (Gyökérszaggatót inkább erdős területen élő traktorosok szoktak tartani, de minden megoldható.)
2014. márc. 29. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tippeket!

Igen, ebben én is biztos vagyok, hogy jó humuszos lehet a föld, pihent eleget. Uánanézek a dolgoknak.

2014. márc. 29. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!