Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeretnék egy szép udvart,...

Szeretnék egy szép udvart, benne ötletes dolgokkal. Ebben a témában nemigazán vagyok jártas, de ha segítene, nagyon örülnék. Hol tudnék olcsón beszerezni kerti díszeket? Vagy még jobb, ha eltudom készíteni itthon. öletek?

Figyelt kérdés
Valakinek valami ötlet?

2014. ápr. 13. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Józsi21 ***** válasza:
Ha van,vagy tudsz szerezni rossz autógumit,abból csinálhatsz virágtartót,akár le is festheted,de ha van maradék csempéd,járólapod ki is mozaikolhatod ha van hozzá türelmed,időd.
2014. ápr. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jaj, autógumit ne. Az 30 éve volt divat az óvodákban és nagyon ipari. Inkább fűszernövényes lépcsőt, sziklakertet (ahol csúnya a fű), kis patakot saját fahíddal, kerti ösvényeket. Nagyban befolyásolja a berendezést, hogy a telek lejtős, lépcsős vagy sík.
2014. ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Józsi21 ***** válasza:

Kedves harmadik válaszoló!Ha nem tünt fel a kérdésben:" Ebben a témában nemigazán vagyok jártas"Én ebből kiindulva adtam tanácsot!Persze lehet keri tavat csobogóval,híddal náddal stb,de idővel!Legyen gyorsan könnyen olcsón kivitelezhető.A sikeren felbuzdulva majd később bonyolultabb dolgokba is bele fog vágni,de az elején kell a gyors sikerélmény!Erre pedig tökéletesen megfelel az autógumi.

Nálunk sok maradi ember lehet mert agyba-főbe dícsérgetik a mozaikos traktorgumikat.:-)

2014. ápr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Persze, van ahol egy egész falu a dauerolt hajra esküszik már 1952 óta mert ott az a "szép". Merne is bárki Kleopátra hajat csináltatni! A szép az elég relatív. Lehet ipari dolgokból is jópofa kerti dolgokat csinálni, pl. lábas öntöttvas kád oldalát levágva ülőalkalmatosság vagy rossz locsolókanna mint kaspó, de ugyanakkor erőltetett is lehet. Ahhoz nagyon gondozottnak kell lennie a kertnek, hogy ne "csöves" hatást keltsen, hanem igényeset. Elég szűk a határvonal, ami attól is függ mit ültet bele az ember. Japán, mediterrán vagy angol kert növényei borzalmasan festenek ipari dolgokban a kert közepén. A büdöske, liliom, árvácska, csillagvirág és társai meg éppen hogy jók. Pár igényes madáretető, szépen kivitelezett (nem zsaluzott BETON járdák), kővel kirakott szolid, nem batárnagy kút (cső vízcsap helyett) teszik hangulatossá a kertet padokkal, székekkel. Ja, nem fröccsöntött székekkel, hanem fa vagy öntöttvas. Igaz, hogy 8x annyiba kerül, de 10x tartósabb. Az, hogy szebb és nem fújja el egy vihar vagy nem törik ripityára a 5. tél után az nem kérdés.
2014. ápr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Józsi21 ***** válasza:

Nézd én nem vitatatom hogy igazad van!Viszont a kérdező ötleteket vár,hogy hogyan miként?

Ahhoz hogy berendeztessek,megcsináltassak egy kertet,udvart semmi más nem kell csak pénz,sok pénz.Akkor lehet mutogatni hogy mennyire ügyesek vagyunk,mert ki tudtuk fizetni!A másik dolog az hogy ide nem a kőgazdagok járnak kérdezni.

2014. ápr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Józsi21 ***** válasza:
Amúgy nem faluban lakom.
2014. ápr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Félre ne érts, lehet hulladék anyagokból is tetszetőset és egyben hasznosat is kialakítani ami díszként funkcionál mégha észrevétlenül is. Vasúti talpfákból járdát, boronatárcsából flekken sütőt, bontott kovácsoltvas kerítéselemet elválasztóként. Én úgy értettem, hogy a természetes anyagok emberközelibbek a kertben és finom díszként és nem giccsként funkcionálnak mint egy kifestett kerti törpe - akkor is ha használtak, lepusztultak - azokkal szemben amik a természetben nem találhatók meg vagy egyszerűen túl elüt a környezettől. Ilyenek a fóliaszaletli, a beton tárgyak, a gumi dolgok, műanyagok, autóroncsok, hullámpalák... Egy üvegház, ha igényes az például már nem (de az drága) hiába üveg. Nagyon szeretem azt, amikor a Balaton környéki házak vörös kőből, a mátraiak szürkészöldből vannak kirakva, nem pedig roppantott horvát mészkőből aminek a környéken nyoma sincs. Ha magasított virágágyás, akkor gumi helyett ott terméskő amit innen-onnan lehet gyűjteni és nincs lehatárolva a mérete, de ez egy kialakítási mód mint kerti dísz.
2014. ápr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kimész kocsival valamelyik felhagyott kőbányához és kiválasztasz néhány szép követ. Aztán rendelsz egy kis teherautónyi földet, ezekből kialakítasz magadnak sziklakertet. Ha teraszos a ház, vagy lejtős a telek, akkor a teraszok szélét is felhasználhatod. A már említett felhagyott kőbányában találsz varjúhájat, kakukkfüvet, ezek nem is védettek. A varjúhájat feldarabolod, a jól belocsolt sziklakert földjébe benyomkodod. Még egy alapos locsolás és kész. Megered és virágozni fog. Ha árnyékos a sziklakert, akkor ültess kis télizöldet, az sem kerül pénzbe,erdőben is van, illetve elvadulva vikendházas telepek környékén. Aztán ősszel majd más növényeket (hagymások) is ültethetsz.
2014. ápr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A Dunakanyarba költöztem, itt nagyon sok ház eredetileg hétvégi háznak épült, de téglából, minőségi anyagokból. Érdekes a lapos kövek felhasználása díszitésként, valamint a mészkővel burkolt teraszok, egyik fal helyén három részes termoüveg fallal és középen ajtóval. Jellegzetes stílus, nagyon egyszerű, de szép. Sok helyen ezeknek a házaknak a tetőterét is beépítették. Nincs se pala, se autógumim, se kerti törpe és hasonlók, van ellenben szépen gondozott sövény, gyep, idősebb örökzöldek stb.
2014. ápr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!