Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet legegyszerűbben kiírtani a kertünkből a kullancsokat?

Figyelt kérdés

Az a gond nálunk, hogy a kutya kint van az udvaron, és már nem győzzük kiszedegetni belőle a kullancsokat. Ezért valami olyan módszer kellene ami nem ártalmas a kutyára.

Előre köszönöm a válaszokat.:)



#kert #kullancs #kullancs írtás
2014. ápr. 28. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos másik oldalról kellene megközelíteni a dolgot. A kutyát kéne védeni a kullancstól, pl. Advantix cseppekkel. Szerintem az nem ártalmas.
2014. ápr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És annak körülbelül mennyi az ára?
2014. ápr. 28. 13:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Emlékszem, hogy 2 db-ot vettem 8 ezer Ft-ért, akkor sokallottam, de bevált, mert nem vakaróznak azóta és nincs bennük kullancs. De lehet, hogy van olcsóbban is 1 kutyára való.
2014. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Mi Exspot-ot használunk, legutóbb 1300 Ft volt. Nálunk bevált.
2014. ápr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De közben a kutya ugyanúgy kint van a szabadban?
2014. ápr. 28. 13:55
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Igen, a mienk is kerti. Arra kell figyelni, hogy a csepp tényleg csak egy hónapig véd, nem szabad pl. 6 hetet várni a következővel. Rendszeres használattal nálunk tavaly nyáron jó, ha 2 kullancs volt a kutyában.
2014. ápr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tarts gyöngytyúkot. Az a kullancs természetes ellensége, és a kutyára sem ártalmas! :-)


Persze ha ez nem lehetséges, akkor esetleg az állatorvosod tanácsát is kikérheted.

Az én kutyám sajnos 2x volt már babéziás, úgyhogy ez nem vicc. 1x miután rátettem a Scalibor nyakörvet...

A Kiltix viszont bevált.

2014. ápr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tarts gyöngytyúkot. Az a kullancs természetes ellensége, és a kutyára sem ártalmas! :-)

Valóban, a gyöngytyúk nem ártalmas a kutyára. Ami fordítva nem mondható el.

2014. ápr. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!