Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gazos kert rendszeres fűnyírás...

Gazos kert rendszeres fűnyírással egyenletes, szép lesz?

Figyelt kérdés

Pár éve nincs gondozva a kertünk, legalábbis a pároméké, a családja elhanyagolta. Mi egy ideje gondozzuk, de rengeteg csalánt, mindenféle vesszőt, kis fát, főleg bodzát kellett kiírtanunk.


A legtöbbet baltával kivágtam, a többin fűnyíróval mentem át. A csalános, gazos részek alatti árnyékos területeken már kezd megjelenni a fű, már 3x nyírom le. A kert végében Félméteres fű van, most azt is elkezdtük lenyírni, de félek, hogy befülled. Jó nedves a föld amúgy, és egyre szebb a fű, gyomírtózni nem akarok. Jó lesz így? Igaz, hogy ha a fű megerősödik elnyomja majd a gyomokat?


2014. ápr. 29. 21:46
 1/4 A kérdező kommentje:
2000 négyzetméteres a telek, szóval tényleg nehéz egy ügy. Gyakorlatilag lenyírtam a felét és úgy néz ki mint valami kisebb sportpálya, vagy strand, persze nem olyan minőségű gyeppel.
2014. ápr. 29. 21:47
 2/4 anonim ***** válasza:
Az nem az a pázsitfű (pl. angol perje) valószínűleg, hanem csak az ahhoz hasonló széleslevelű tareckféleség, egyéb magasnövésű, ritkás vad fű, ami most azért tűnhet szépnek, mert egy 20 centis levéllel indítanak. Golfozni nem lehet rajta. :)
2014. ápr. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fű a büdös életben nem nyomja el a gyomot, legfeljebb, ha hetente végigmész térden kúszva és kihúzkodod a gazt.

Aminek nagyon vastag gyökere van, azt ásd ki, húzd ki tövestől. Ha nyírod, akkor mindig csak erősödni fog.

Lehet kapni gyomirtót, de egy ekkora területen vagy használ, vagy nem. Ha meg körülöttetek mindenhol gaz van, akkor ne is álmodj valódi fűröl.

2014. ápr. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha állandóan nyírod, mint a füvet, akkor szerintem elfogadhatóan fog kinézni, de a pitypangot és néhány nagy levelű izét muszáj gyökerestől kiszedni
2014. ápr. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!