Kezdőoldal » Otthon » Kert » Őszibarack levélfodrosodása...

Őszibarack levélfodrosodása ellen mit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Csak bio megoldás érdekel. Vegyszert ajánlottak, Astra és Cupertine M, de nem szeretnék vegyszerezni.

#bio #őszibarack #fodrosodás
2014. máj. 15. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor meg is kezdheted a fertőzött levelek eltávolítását .
2014. máj. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Általában gombás fertőzésre utal. Habár a réz és a kén megtalálható a természetben a la nature is, akkor nem tudom mi a bio. A gombákat a szél is továbbviszi majd, azaz visszahozza máshonnan. Minimum el kéne égetni a fertőzött leveleket, de ezek a gombák a fa törzsén is várakozóállásban vannak. Főleg jön a napsütés és a pára, 2 hét és az összes levél vörös-dudorosra vált.
2014. máj. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát pedig lehet nem ártana befújni!

Vagy a fűrészt tudom ajánlani.

2014. máj. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt a két réztartalmú szert ne is tedd rá, mert a legtöbb őszibarackfajta rézérzékeny, ledobálná a leveleit a réztől. Láttam már ilyet, hogy valaki ráfújta, aztán csodálkozott.

Kontakt szer egyébként sem ér semmit, ha már megtámadta a fát a betegség. Ezt csak megelőzni lehet, gyógyítani nem.

(Különben a réz biomegoldás lenne, az állandóan ellenőrzött biotermelőknél is engedélyezett szer.)

Egy megoldás van: kihajtástól április végéig 8-10 naponta fújni felszívódó szerrel.

Mondjuk, ezek egyike sem biomegoldás, az csak egy létezik, mint a kolléga említette: a láncfűrész.


Ha nem permetezel a kertben semmit, akkor két lehetőség van:

1. Nem eszel gyümölcsöt, meg úgy általában semmit, mert a boltban, piacon kizárólag permetezett terméket kapsz, beleértve kenyér, krumpli, rizs.

2. Veszel olyan terméket, amiben garantáltan 5-10-szer annyi vegyszermaradvány van, mint amit te tudnál előállítani egy kis odafigyeléssel, permetezéssel.

2014. máj. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Vegyél bordói port (kb. 300 Ft)! Ökológiai termesztésben is engedélyezett szerről van szó, tehát nem kell tartani tőle. Ez a legbiztonságosabb módszer levélfodrosodás ellen, másképp nem szabadulsz meg a betegségtől.
2014. máj. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egymondatos válaszom az, hogy szedd le a fertőzött leveleket és dobd a szemétbe (kukába és vigyék el) vagy égesd el a leszedett leveleket! Ha szerencséd van, a jövő héten már jóval melegebbre fordul az idő és a tafrina melegben már nem tud akkora kártételt okozni, mert a hűvöset szereti.

[link]

A fertőzés megmarad, és ha hűvös lesz a következő tavasz, újra elő fog jönni.


A bővebb válaszom az, hogy bár én is híve vagyok a minél kevesebb permetszer kiszórásnak, az őszibarackokat azért a tavaszi lemosó permetezés után még egy Chorus nevű szerrel meg szoktam permetezni. Ez az egyetlen hatékony szer a hűvös(!) időben a tafrinás levélfodrosodás ellen. Hamar lebomlik, nem kell félni tőle.

Ha később is tapasztalom az őszibarack gyengélkedését, akkor a biológiai gazdálkodásban is engedélyezett tribázikus rézszulfátot tartalmazó "bordói lé+kén"-nel szoktam még megszórni. Ez a készítmény a rézérzékeny őszibarackra is használható. A többi réztartalmú szer perzselést okozhat.

2014. máj. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!