Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tudnám kiirtani a...

Hogyan tudnám kiirtani a maradék akácot?

Figyelt kérdés
A nagyobb tuskókat kivettem , de ez sajnos nem megoldás mivel a gyökereiből kihajt. Felásni nem akarom a kertet. Most azt a megoldást alkalmazom ,hogy a nagyobb fák gyökerébe lyukat fúrok és gyomirtót fecskendezek a kisebbeknek meg lehántom a kérgét ,bevagdosom és gyomirtóval kenegetem. Valakinek valami ötlete? Értelmes válaszokat előre is köszönöm.

2014. máj. 20. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a módszerrel nagyon sok gyomirtót kell elhasználnod. Én a föld felett levágnám a fákat és amikor elkezdenek új hajtásokat hozni, ezeket a hajtásokat permetezném gyomirtóval. Ugyanezt tenném a tőből kihajtó sarjakkal is. Az én kertemben is volt korábban akác, azt már az előttünk lakó kiszedte, de a sarjakból egész kis erdőnk volt. Mi tavasszal permeteztük egymás után több alkalommal, amikor a hajtások még nagyon érzékenyek voltak.
2014. máj. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van aki a gázolajra eküszik. Nekem ezzel az a bajom, hogy a gyökerek még jó ideig nyomják ki a vizet, nemhogy beszívná a bütü azt ami egyébként is úszik rajta.
2014. máj. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A gázolajat sokan tartják célra vezetőnek, láttam is olyan fát kiszáradni, amit meglocsoltak gázolajjal. Az a baj vele, hogy a gázolaj megmarad a talajban és ott sokáig semmi nem fog megmaradni.
2014. máj. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Gázolajat nem szeretném kipróbálni. Medallon Premiummal próbálkoztam a kisebb hajtások elszáradnak csak attól tartok ,hogy valahol máshol felbukkan a gyökér mentén.
2014. máj. 21. 10:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Én inkább még most vacakolnék vele, és kihúznám/kiásnám amit lehet.

Mert az az igazság, hogy volt már nekünk is, hogy újra és újra kihajtott, amit levágtunk újra és újra, és próbáltuk gyomirtózni is, de több baj volt vele, mintha elsőre nekiálltunk volna kiszedni...


Ami a talaj felső rétegében megy gyökér, azt mindenképp kiszedném. Főleg hogy általában eléggé laza szokott lenni a talaj az akác gyökerek mentén... A lefelé növőknek meg jól szétroncsolnám a kilátszó részét, és drukkolnék, hogy elhaljon.


Amúgy durva, tavaly csak néhány 1-1,5 méter magas kis akáckezdeményt iktattam ki, és mindegyiknek iszonyú hosszú, 4-5 méteres gyökerei is voltak már!!! teljesen vízszintesen terjedtek a talaj felső rétegében. Kihúzgáltam végig...

2014. máj. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A glifozát kiviszi, ha megfelelő a töménység.

Ahol éppen nem volt kihajtva a permetezéskor, vagy kicsi volt és kevés volt a levele, ott ismételni kell esetleg.

Én már több helyen irtottam ki akác- és egyéb sarjakat.

Minél nagyobbra hagyod nőni, természetesen annál biztosabb a dolog, mert több a levél, és ugye levélen keresztül szívódik fel a szer.

2014. máj. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó úton jársz a lyukfúrással. Én glialkával írtottam ki egy akácfát így. Több helyen is fúrógéppel belefúrtam a fába ferdén lyukat, aztán feltöltöttem glialkával. Mondjuk így ís majd félévig tartott, mire kimúlt a fa, de nem sarjadzik, teljes a pusztulás.

A glialka elszivárog a gyökerek végéig szép lassan és azokat is elöli, így nem fog sarjadzani.

2016. máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 outtatime válasza:

garlone, starane

előbbivel lábon szárított erdőt is láttam már.

2018. júl. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Már nyilván nem aktuális a kérdés, de a kérdező akkor sem akart vagyonokat költeni I. kategóriás szerekre, amiket csak kannás kiszerelésben árultak, és csak növényorvos írhatta fel receptre növényvédelmi szakemberek általi felhasználásra.

(Ráadásul az egyik már nincs is forgalomban.)

2018. júl. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Érdekes dolgokat írtak, hogyan írtsa ki a hajtásokat.

Metszőollóval levagdosnám, és ha fatüzelésem van gyújtósnak használnám el. Ha megszáradt.

2018. júl. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!