Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől lehet, hogy a formából...

Mitől lehet, hogy a formából így (darabokban) jött ki a beton?

Figyelt kérdés

Tegnap beton készítettem a képen látható szegélykő formákba. Sajnos darabokban (a képen jól látszik) jött ki belőle. Nem tudom, hogy mit ronthattam el. 3 sóder (apró szemcsés), 1 cement és annyi víz (amibe barna festékpor is lett keverve, ennek ellenére sötét szürke maradt), hogy földnedves állapotban tettem a formákba.


[link]

[link]



2014. máj. 25. 09:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok mester,de nem lehet,hogy túl hamar szedted ki a formából,lehet érdemes lett volna várni vele még egy két napot..
2014. máj. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Most csak egyet szedtem ki a formákból, mert a szélei szépen elváltak a betontól. Azt hittem, rendben van. Akkor várok még vele. Köszönöm!
2014. máj. 25. 09:33
 3/14 anonim ***** válasza:

Vagy várjál vele vagy jobban rázogasd, tömörítsd vagy a sablon túl koszos, durva vagy karcos.

Szerintem a kép alapján túl sok vizes frakció maradt az alsó részben a közepénél, itt már a rázogatás, ütögetés nem érvényesült. Magyarán a lapok széle tömörebb mint a közepe. Kicsit várnék a kiszedéssel ha nincs rázóasztalod.

2014. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kevés a cement
2014. máj. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mire kikísérletezgetem, hogy mi nem jó, mit, hogyan kellene máshogy csinálnom, elfogy mindenem...
2014. máj. 25. 12:01
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
mivel a szegélykő elég vékony a beton meg kb 6cm-től beton ezért biztos, hogy több cement kell bele rakjál bele 1,5 adag cementet
2014. máj. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
még nem csináltam ilyet, de szerintem, ha nem lukas a láda alja, akkor művészet lenne egyben kiszedni
2014. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azóta kiszedtem egy másikat is. Jobb a helyzet, de elrepedezett úgy, hogy hozzá sem volt érve tegnap óta. Aztán két darabban sikerült kiszednem, de az a gond, hogy alig kell erőt kifejteni rá, darabokra törik. Lehet, kipróbálom azt a változatot, hogy 2 sóder és egy cement... meglátjuk!
2014. máj. 25. 13:39
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Igaz nem öntöttem ilyet! De mi lenne ha tennél bele 2 szák 6.vasat, vagy ha van térháló hulladékod! Az össze köti, mint a tér-síkbetonozásnál .
2014. máj. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint vékony térkőbe, szegélybe azért nem jó a vas, mert hamar átázik a beton, a vas könnyebben rozsdásodik benne, tágul és szétreped a kő - igaz nem 1-2 év alatt, de hamarabb mintha nem lenne.
2014. máj. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!