Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak a korallvirágomm...

Mit csináljak a korallvirágommal, hogy szép terebélyes és virágos legyen, ne csak felnyúljon?

Figyelt kérdés
eddig letépkedtem róla 1-1 hajtást és abból csináltam többet, de a nagyok 1x levirágoznak és felnyúlnak, nem virágoznak újra, pedig a levirágzott hajtást mindig letépem utána
2014. máj. 30. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Több fény, kevesebb víz.
2014. máj. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ennél több fényt nem tudok biztosítani

az ablakban vannak (egyik keletiben, másik nyugatiban, harmadik déliben)

hetente 1x öntök vizet rájuk mikor már jól kiszárad a földjük

2014. máj. 30. 22:07
 3/11 anonim ***** válasza:
tápoldatot próbáltad? én havonta egyszer univerzális táppal megöntözöm és nekem szépen nő.
2014. jún. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippet, nekem is ez jutott eszembe, ugyh vettem is 2 hete tápoldatot, azóta adom nekik (eddig 2x), talán segít nekik :)
2014. jún. 1. 21:41
 5/11 anonim ***** válasza:
csak több fény kell
2014. jún. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez mind igaz, amit eddig írtak, viszont a korallvirág nem virágzik egész évben, nyáron ne várj virágot.
2014. jún. 2. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

igen, tudom, hogy egész évben nem virágzik

most is vannak olyanok, amik virágoznak és vannak olyanok, amik nem

de néhány növény felnyúlik és nem terebélyesül el a levele és pont ugyanezek majdnem 1 éve nem virágoztak, pedig ugyanazt a gondoskodást kapják, mint a többi...

gondolom, ezek érzékenyebbek vmivel ("eredeti" boltban vásárolt növények), amiket már belőlük csináltam újakat, azok még kisebbek, de van olyan, ami már virágzik :)

2014. jún. 2. 08:58
 8/11 A kérdező kommentje:

több fényt lehetetlen adnom nekik, közvetlenül éri a nap (ablakon), az is felnyúlik

amint nem közvetlenül ér, az is


vmi más lesz a baj

talán ők alapból hibás növénykék, mert a többivel nincs gond


esetleg kinőheti a cserepét, amiben van?

2014. jún. 2. 09:00
 9/11 anonim ***** válasza:

ja, ha te ilyen jól tudod, akkor minek kérdezed?

fényhiányos és kész.

az ablaküveg a fény egy részét visszaveri.

ha nem tudsz több fényt adni, akkor hidegebb környezet kell nekik vagy szomjaztatni kell.


A bolti virágokat meg alapból át kell ültetni rögtön.

2014. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

ne haragudj, de nem tudok nekik nagyobb fényt biztosítani, hiszen mint mondtam ablakban vannak és egész nap éri őket a fény, nincs semmi sem, ami leárnyékolja őket (csak tényleg maga az üveg), de ki nem tudom még őket tenni

de nem értem, h akkor a többi miért jó, és más hol tarja a virágait????


nem kötekedni akartam, feltettem egy kérdést és írtam, h szerintem a legfényesebb helyen vannak, így valószínűleg más lesz a gond (hiszen csak néhány növény ilyen és másnál sincsenek naposabb helyen, mégis megvannak)


az öntözést említettétek még, de azt is egyformán kapnak a növények


tápoldatot 2 hete kapnak

2014. jún. 2. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!