Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek milyen medencét...

Szerintetek milyen medencét érdemes venni?

Figyelt kérdés

4.5m-es medencét akarunk venni,de melyiket érdemes?

Puha falu,fém falu stb...



2014. jún. 9. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel nekem már volt részem mindegyikben, ezért azt tudom mondani, hogy olyat, amit egy ember könnyen tud kezelni, tisztán tartani. Lehet, hogy ez dodonai válasz, de nekem mindegyikkel csak gondjaim voltak.
2014. jún. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 12 éve van fémfalú, fóliás. Lesüllyesztettük a földbe, így télen is benne hagyjuk a vizet. Algával soha nem volt problémánk, tesztcsíkokat használunk két naponta, kánikulában naponta, és aszerint adagoljuk a vegyszereket. Fóliát egyszer kellett cserélni, mert a kutya beleesett, és kiszakította, ahogy próbált kijönni.
2014. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm,tehát a fémfalu az jó!

Nem szeretnék évente medencét venni,inkább egyszer adok ki többet,de az jó legyen.

2014. jún. 10. 07:53
 4/4 anonim ***** válasza:
A felfújható peremű és a csővázas műanyag medencék nem téliesíthetők ezért nálad a fémfalú jöhet szóba, amennyiben nem akarsz komolyabb épített medencét építeni. Érdemes földbe süllyesztve telepíteni mert kényelmesebb használni és jobban is néz ki, bár a földmunka növeli a költségeket. Ahogy előttem mondták, a fólia cseréjével a medence felújítható, de persze ez sem örök életű. Egy ilyen fémfalú medencéhez már remélhetőleg homokszűrőt adnak, ha véletlen papírszűrős megoldással akarják kiszúrni a szemed, abba ne menj bele, ha olcsóbb is. Homokszűrő nélkül rendes vízkezelés nincs, csak orbitális szívás, a papírbetétek pucolgatása miatt. Ne felejtsd el, hogy a homokszűrő csak a fizikai szűrést végzi, a vízkezelés része valamilyen kémiai tisztítás is, a kettő együtt működik csak. Ajánlom egy UV-C lámpa bekötését a rendszerbe, olcsó és nagyon megkönnyíti a víz karbantartását azzal, hogy jóval kevesebb klór lesz szükséges. Vigyázz, a sóbontós technológia ugyanúgy klórral dolgozik, gondold végig miből mi lesz a folyamat során! De fontos, hogy minél kevesebb vegyszerrel oldjuk meg a vízkezelést.
2014. jún. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!