Kezdőoldal » Otthon » Kert » Piros szőlőt-azt hiszem...

Piros szőlőt-azt hiszem otelló- lisztharmat ellen kell e permetezni és mivel?

Figyelt kérdés
Thiovittal egyszer már leégettem.

#permetezés #szőlőpermetezés
2014. júl. 9. 09:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Egyszerű bármi ami nem kén tartalmú szer lisztharmat ellen.
2014. júl. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

1-es !!!!!!!!

Miket irkálsz idó...a !

Pont hogy a kén tartalmú szer a gyógyszere a lisztharmatnak !

Miből gondolod,hogy lisztharmat ? Igen kell permetezni az 1 alkalom ezidáig kevés ! Tehát lehet már beteg. Mekkora terület? Esetleg rakj fel 1 jó minőségű közeli képet és segítek.

2014. júl. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Othello szőlő úgynevezett "direkttermő", észak-amerikai, alanynak hozták be, erre oltják a nemes szőlőt. Másképpen a szőlő-gyökértetű behurcolása óta nem lehet szőlőt művelni. A direkttermő szőlőket nem kell permetezni, esetleg csak rézgáliccal, mint régen. A boruk az úgynevezett "noha", ennek készítése szigorúan tilos!
2014. júl. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2014. júl. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Ketteske! Ne légy már ilyen értetlen! Ő is tudja, hogy a kén jó a lisztharmat ellen, de neked kellene megérteni, hogy már leperzselte kéntartalmú szerrel a piros szőlőjét. Különösen ilyen kánikulában veszélyes alkalmazni!

Teljesen jó megoldást írt az első válaszoló, más lisztharmat elleni szert kell használni.

Pl.: Topas 100 EC, vagy Quadris

2014. júl. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm az információt, de az 5 válaszadótól kaptam meg amire kérdeztem. Üdv
2014. júl. 9. 16:16
 7/16 anonim ***** válasza:
5-ös ke !!!! 10-Ha szőlőm van ,tudom a szőlő összes csínját-bínját. Nem csak a googlébol mint te. Ajánlottál a kiskert tulajnak olyan szert,hogy az árán megtudná venni az 1-évi borát!! :-)))))
2014. júl. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
1ES VAGYOK. Ketteske mielőtt mást leidiótázol tájékozódj. Aki egy kicsit is ért az ilyesmihez tudja Otellót nem lehet kén tartalmú szerrel permetezni mert perzseli főleg melegben. Úgy mint az őszibarackot nem szabad rézzel. De ha ezt nem is tudod legalábba kérdést tudnád értelmezni. Mivel a kérdező azzal kezdte hogy egyszer már leégette kénnel. Erre szokták mondani: ha csendben maradtál volna bölcs maradtál volna , mert így csak magadat járatod le. Erre máskor figyelj ha olyanba ütöd az orrod amihez hozzá se tudsz szagolni.
2014. júl. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
Ha neked 10 hektár szőlőd lenne tudnád Otellót nem permetezünk kénnel.
2014. júl. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9-es Már ne haragudj de Otelló szőlő az már a régmúlté. Kátrányt tartalmaz ,elvileg még kicsiben sem szabadna termelni.De forgalmazni meg egyenesen TILOS ! És ezt a fajtát soha nem is termelték nagyban! Mert a szőlő leve önmagában nem egy megnyerő italú,inkább csak festésre /házasításra / használták. Na itt látszik ,hogy micsoda amatőr vagy ! :-)) Ezt nem olvastad a googlén !
2014. júl. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!