Kezdőoldal » Otthon » Kert » Másnak is tönkrement idén a...

Másnak is tönkrement idén a veteményese?

Figyelt kérdés
Sajnos ez a köd, és rengeteg eső szinte mindennek betett. :( nektek milyen lett az idei termény?
2014. aug. 19. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem kiváló burjánzik minden a sok esőtől. A szőlőt viszonylag gyakran permeteztem ekkor egyszer egyszer a paprika is kapott. Az uborka is bírja edig egyszer se pemeteztem. Egyedül a szilva egy része penészesedik.
2014. aug. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szilvafaim mind lehullottak, :( isteni finom orias szemu ringlom is kopasz. :( paradicsomoknak is annyi. Sajnos en nem tudok permetezni.
2014. aug. 19. 19:17
 3/11 anonim ***** válasza:
A szilva jó volt (cacanska), a körtéből semmi nem maradt (a fán ették meg a darazsak), a füge nem bírt aszalódni, a paradicsom meg csodás.
2014. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálam volt pár szem eper, aztán lett cékla, sok méteres bab, idén tényleg elérték az 1 métert! Hatalmasak lettek a paprikák, soha nem volt még ekkora, a paradicsomok is szépek, karalábéból kb. 1 normális méretű lett, a többi nulla. Nagyon szépen burjánzik a szederlugas, a málna, és a füge óriásira nőtt, de megtámadták a szövőlepkék és lehullot róla a termés. Volt még cukkini is, a három bokron összesen 2 darab. Nálunk homokos a talaj, így a sok eső csak jót tett. Idén nem is kellett locsolni.
2014. aug. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A paradicsomnak nem volt ez jó évjárat .
2014. aug. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért nem tudsz permetezni?
2014. aug. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mert egy fiatal lany vagyok. :(
2014. aug. 19. 20:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem pont hogy jó évjárat volt a veteményesnek. Alapvetően száraz (hegyoldali) a kert, ezért most a sok esőtől pont jó volt a nedvesség.
2014. aug. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hell-ikon ***** válasza:

Az idei évem nagyon felemás, de talán inkább rossz, mint jó. Itt gyakorlatilag Június vége óta "folyamatos" az eső... ez a csigáknak és a gomba betegségeknek nagyon kedvezett. Szóval amit nem zabáltak fel a csigák, azt a gombák végezték ki. 15 tő paradicsomból a csigák meghagytak 4-et, azokat a paradicsomvész és társai viszik el. Pár szemet tudunk róla enni. A duplán vetett kígyó és csemegeuborka szintén először a csigák a maradék pedig a gombás megbetegedések áldozata lett. Eltevésre nem jutott belőlük, friss fogyasztásra lett néhány darab termés. 2*5 méteren vetettem bokorbabot július 1-én maradt 3 tő, amiről talán egy levesre való összejön. A többit mind a csigák zabálták fel.


Tavaszról lett pár kilónyi borsó, bár lehetett volna több is, ha májusban nem jött volna rájuk a 30 fok. Volt amiről csak egyszer tudtam szedni aztán a melegtől minden locsolás ellenére megfeküdt. A sütőtök még csak most kezdte el nevelni a terméseket, abból szerintem már nem lesz semmi.


Ami viszont szép a spárgatök, a takarmány- és csemegekukorica. Ez utóbbi épp most virágzik, hacsak be nem üt valami krach, akkor arról még szép termés lehet.

2014. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hell-ikon ***** válasza:
Ja amit elfelejtettem, meggyem az idén rengeteg volt, és annak ellenére, hogy most tavasszal ültettem át az epret meg a málnát, azokról is egész korrekt termés lett a körülményeket figyelembe véve.
2014. aug. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!