Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan ültessek mandulafenyőt...

Hogyan ültessek mandulafenyőt magról?

Figyelt kérdés
Nyár közepén szereztem mandulafenyő magokat, szeretnék egyet ültetni magamnak. Hogyan csináljam, lépésről lépésre, ha lehet, kezdő kertész vagyok. Olvastam róla, hogy nehéz, de szeretem a kihívásokat. Szóval milyen földbe, mikor ültessem, kint vagy bent tartsam, meddig, stb... Előre is köszönöm :)

2014. aug. 25. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Előbb alaposan tanulmányozd a mandulafenyő életfeltételeit, azokat a klimatikus viszonyokat, amelyek között várható, hogy életben marad. Utána keress egy ilyen helyet az országban és ott ültesd el a magot.
2014. aug. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2014. aug. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
áprilisban vesd kint, pár hónap mire kicsírázik, de télen kifagy
2014. aug. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de én arra voltam kíváncsi, hogy hogyan lehet. Hallottam olyat, akinek sikerült tehát nem lehetetlen. Aki nem tud segíteni az pls ne is írjon

Köszönöm...

2014. aug. 25. 22:34
 5/8 anonim ***** válasza:

miről beszélsz?


Második vagyok, nekem sikerült.

kb 50%-os arányban csírázott.

2014. aug. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bocsi 2., a másik kettőnek írtam, csak utálom qmikor valaki fölöslegesen humorizál...

Amit küldtél, az jó, de még az elejét szeretném tudni, a magot mikor ültessem és milyen mélyre, megtörjem-e vagy azzal a kemény csonthéllyal együtt, ...

2014. aug. 26. 16:17
 7/8 anonim ***** válasza:

...vagyis harmadik vagyok.


Én héjastól vetettem, kb 2-4cm mélyre.

Áprilisban fóliasátorba.

Sajnos a palántadőlés nagyon könnyen kinyírja, így a csírázás után le legyen párás helyen.

Vagy szobába vesd márciusban vagy kintre április-májusban.

2014. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) Valami ilyesmire voltam kíváncsi ;)
2014. aug. 26. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!