Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elektromos fűnyíróhoz maximum...

Elektromos fűnyíróhoz maximum milyen hosszúságú vezetéket lehet csatlakoztatni?

Figyelt kérdés
Az vezeték növekvő ellenállása miatt kérdezném, hogy nem-e lesz túl nagy és okoz pl túlmelegedést, zárlatot, vagy ilyesmi. Azt gondoltam összetoldok 2-3 "lengő" vezetéket és így már a kert végében is nyírhatnám a füvet.

2014. aug. 31. 02:33
 1/6 anonim ***** válasza:

A nagyon hosszú vezetéken az ellenállás miatt "elveszik" a delej, de ebből csak annyit veszel észre, hogy nem megy a gép, mert nincs meg nála a 230 Volt. Nem tudom, mennyi vezeték kell a leálláshoz, szerintem egy kilométer még kevés, a réz elég jó vezető. A gyártó is gondol arra, hogy nem két méter vezetékkel fogják használni a gépet.

A vezeték melegedése csökken a hossz növelésével.

2014. aug. 31. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2-3 db úgy 10 méteres vezeték minden további nélkül megfelelő. Egyre kell figyelni: a dugalj és a másik vezeték dugasza tökéletesen illeszkedjen. Ez csak látszatra természetes, de nekem van olyan eredeti, piros vezetékem (erről talán felismerhető a márka), aminek a dugalja elég lazán fogja a dugót, ezért nem is lehet minden esetben használni akármilyen elektromos készülékhez..
2014. aug. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A vezeték átmérőjétől is függ.


Próbáld ki, nagy baj nem lehet belőle.

Csak, ha lefullad, akkor inkább ne erőltesd...


Túlmelegedni nem fog, zárlat sem lesz.

2014. aug. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 2x 20m-est használok és még csak észrevehető gyengülést sem tapasztalok. A réz elég jó vezető. Akkor van gond ha fel van csévélve a dob vagy a sárga színű kábel és ráraksz egy nagyteljesítmányű gépet, akkor összeolvadhat.
2014. aug. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kb. 60 méteres (3X2.5 -ös réz vezetéket) használok az 1000 wattos gépemhez.Minden baj nélkül!
2015. ápr. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 2 darab narancssárga tecsógazdasádos,30~30 méteresssel vágom...épp ma is kellett.1200w-s flymo fűnyíró,és 550 w-s bleki&deki szegélynyíró.
2015. máj. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!