Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van olyan fenyőfa betegség...

Van olyan fenyőfa betegség amitől egyik napról a másikra elszáradnak egy 30 éves fa tűlevelei?

Figyelt kérdés
Teljesen el van keseredve a család,mert a csodálatos fenyőnk egyszer csak elszáradt.Most ez hülyén hangzik,de akkor ki kell vágnunk,vagy még lehet,hogy meg lehet menteni?

2014. szept. 8. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Kirágták a gyökerét pajorok, vagy egyéb élősködők, és elszáradt. Vége van szegénynek. Érdemes gyökerestől kivenni, és közben kiirtani azokat, akik kirágták. Utána talajfertőtlenítővel jól megszórni, és belocsolni. Takaró fóliával pár napra letakarni.

És aztán lehet új fenyőt ültetni a helyére...

2014. szept. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is van egy több évtizedes fenyőnk, és pár éve mi is meg voltunk ijedve... Na nem száradt ki az egész, de egyszer elkedztek száradni tömegével a levelei, szinte nem volt olyan ága, amit egyöntetűen zöldnek láttam volna, mindenütt tele volt foltokkal... Hát nem éles foltokkal, hanem úgy átmenetesen volt foltos, de siralmas volt. Nem vagyok benne biztos, de nálunk mintha ez egy tavasszal kezdődött volna és elég sokáig tartott.

Azóta sem tudjuk mitől volt ez, nagy szárazság sem volt, az biztos.


Ásás közben tudom, hogy piszkáltam én magam a gyökereit, amik túl bejöttek a virágoskertbe, egy részen elvágtam. De ez nagyon kevés gyökeret érintett, ráadásul nagyon vékonyak voltak, a legvastagabb sem volt vastagabb a nagyujjamnál.

Gyanakodtam erre is, de nem hinném, hogy ennyire érzékeny egy hatalmas fenyő, hogy 2-3 m2 föld felásása , amin ő csak 1/3-igy volt, így bántaná....


Na nem tudom mi volt, de szerencsére a következő évben már nem volt ez a barnulás. Akkor nagyon sok tűlevél hullott le, de most megint normális a mennyiség. És nem tűnik fel, hogy pár éve száradni kezdett, nincs annyira sok kopasz gallyacska rajta.


Hát nem tudom...

A tiétek is csak foltos, vagy már egyáltalán nincs is zöld rajta tán???

2014. szept. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De egyik napról a másikra ilyen lehet? Egy 20 méteres 30 éves fa?De közvetlenül mellette van még 3 fa azoknak semmi bajuk.
2014. szept. 8. 15:41
 4/9 A kérdező kommentje:
Második,nálunk már nincs rajta zöld tűlevél.Megpróbálok feltölteni egy képet róla
2014. szept. 8. 15:43
 5/9 anonim válasza:
34%
a fenyőknél ez természetes jelenség, pár évente teljesen lehullatják a leveleiket mint a lombhullató fák
2014. szept. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fú, ha már semmi zöld, akkor nem sok reményt fűznék hozzá. akár az is lehet, amit az első válaszoló írta, akár valami gombás fertőzés fent... Én sem értek hozzá.

Viszont sajnállak nagyon, tudom, milyen az, mikor egy idős fa családtag...

2014. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6os a gyerekem tegnap megsiratta.Nem szeretnénk kivágni,ha esetleg permetezéssel vagy valami más szerrel megmenthetnénk.Nem tudom kitől kéne segítséget,tanácsot kérnem.
2014. szept. 8. 16:40
 8/9 supra01 ***** válasza:
Milyen fenyő?
2014. szept. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Olvass bele leírásokba, hátha valamelyik egyezik azzal, ami a te fáddal történt, és akkor könnyebb gyógyírt találni rá!


[link]


Vagy itt egy cikkből idézet: [link]

"Megjött a növényvédősök válasza! Eszerint két gombafaj a ludas, a fertőzés jól elkülöníthető. Ha a levélbarnulás a fiatal hajtásvégeken kezdődik, akkor feltehetően az erdeifenyő tűelhalás (Sclerophoma pithyophila) gombával van dolgunk, ha pedig a korona belsejében az idősebb tűleveleken jelenik meg a tünet, akkor azt a tűkarcgomba (Lophodermium pinastri) okozza."


fenyőbetegségek, fenyő kiszáradása, kihalása... ilyesmikre keress rá...

2014. szept. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!