Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy fűnyíró vásárlásakor mire...

Egy fűnyíró vásárlásakor mire érdemes figyelni, milyet érdemes választani?

Figyelt kérdés

2008. aug. 11. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesítmény, minőség. Mindenképpen motorosat ajánlok. Mondjuk nincs összehasonlítási alapom, még nem volt elektromos nekem, de valahogy mindig fura ábrázatot vesz a fejem amikor ilyen origami szerű papír/műanyag vackokkal szórakoznak az emberek az utcán. Meg az a vinnyogás... Kábel... Teljesítményt nyilván nem lehet rajtuk szabályozni...
2008. aug. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
97%

Üdv!


Ha nagy a terület és ha nincs időd gyakran nyírni a füvet akkor mindenképpen benzines kell neked. De ha gyakran tudod nyírni, akkor elektromos is elég. De abból ne vegyél 1200W-nál kisebb teljesítményűt, mert csak a gondod lesz vele. Hidd el! Ez tapasztalat.

2008. aug. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Csatlakozom az előttem szólókhoz! Nekem volt már több féle, elektromos is jó lehet kis területre, 4-500 m2 felett már viszont szenvedés. Ha benzines kell, az a legfontosabb, hogy Briggs motoros legyen! Ez egy megbízható, jó motor, ha olaj legalább évente cserélve van benne, a világból kimegy! Ja és, ha véletlen mégis baja lenne, ehhez van alkatrész, értenek hozzá! Az még fontos, hogy kell-e fűgyüjtős, mert ha nem, de mégis olyat veszel, és anélkül használod, a lábadra hányja az összes levágott füvet! A Makitának láttam marha jó megoldását, a pengéje olyan, hogy szinte péppé darálja a levágott füvet, és vagy fűgyüjtőt teszel rá, vagy egy adaptert, ami szétteríti a mulchot! Persze biztos más gyártmányban is van ilyen!
2008. aug. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Ha nagy a terület "önjárós" legyen, a menetre van "motorrásegítés" :) Sokkal könnyebb, csak tartani és irányítani kell, tolni nem igazán. [Persze helyetted ez sem nyírja le a füvet :P]
2008. aug. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Csatlakozom az elöttem szóloimhoz,csak még annyit,hogy ha nagy a terület,és gaz is van nem csak fümaggal vetett,akkor érdemes a benzinesből az erősebbet venni,pl:5-5,5LE
2008. aug. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az eddig még nem említett, de szerintem nagyon fontos szempontok: hány cm-es a vágószélesség, ill. mennyire fordulékony. Szerintem néhány 100 m2 felületre már legalább 40 cm-es vágószélességű fűnyírót kell venni. Számold ki, nem mindegy, hogy hányszor kell végigmenni, hiszen ez jelentős időmegtakarítást jelenthet. Az sem mindegy, hogy mekkora a fűgyűjtő. Ha túl pici, akkor sokszor kell üríteni, persze, azt meg könnyebb megemelni. A minénk 37 l-es, egyelőre egy kb. 80-100 m2-es felületet nyírok, és általában kétszer telik meg a gyűjtő. Mi azt is kipróbáltuk az üzletben, hogy mennyire könnyen lehet a fűgyűjtőt levenni ill. visszatenni.

A műanyag fűnyíró könnyebb, a fém nehezebb, de valószínűleg tartósabb. Bár manapság sokszor "szoftver" hamarabb elromlik, mint a "hardver", és így hiába az előny.

Ha sok akadály van a területen (pl. virágágyások, grilsütő, stb.), akkor érdemes fordulékony gépet venni. Úgy emlékszem, a Gardenának van ilyen, szuper jól lehet "kormányozni", de az ára is sokkal magasabb a többinél.

Léteznek központi magasságállítós fűnyírók. Ezt a funkciót mi nem sűrűn használjuk, mert egyszer beállítottuk egy adott magasságra, és azóta azt használjuk. De lehetnek olyan esetek, amikor sűrűbben kell használni, és akkor jól jön, könnyebb kezelni.

Egyébként én a benzinestől idegenkedem, márcsak a környezetszennyezés miatt is. Rá lehet jönni, hogy milyen irányban haladjon az ember ahhoz, hogy könnyen tudja kezelni a zsinórt (az elektromosnál).

2008. aug. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!