Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik kapálógépet válasszam?...

Melyik kapálógépet válasszam? Több lent.

Figyelt kérdés
Seretnék egy kapálógépet venni, de nem tudom hogy melyik motor jobb. Rotalux 55B (briggs & stratton motor) vagy Rotalux 55H (honda motor), nagyjából egyformák, a Honda kicsit erősebb. Előre is köszönöm.
2014. okt. 23. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag egyformák, csak másfajta motort raktak a tetejükre.

Én személy szerint Honda-hívő vagyok, a Honda motorommal mindig kevesebb gond volt, mint a Briggs motorral. Sokkal könnyebben is indul, fele erővel lehet berántani. Kereskedő mondta, hogy mikor nő vásárol kapát, annak mindig Hondát ajánl... Persze, egy férfi derekának sem tesz jót a sok rángatás. :)

(Biztos kapsz ellenvéleményt is, mert sok B&S-kedvelő van.)


Ja, az hátránya lehet a Hondának, hogy lassabban pörgeti a kapákat. De ez lehet motortípusfüggő is.

2014. okt. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Hahaha :D a briggs e legjobb. Igaz, hogy én fan vagyok, de ha csak a tényeket nézzük. A briggsek sokkal de sokkal jobbak kisgép motorban, aminek stabil a fordulata. Gyakorlatilag tönkretehetelen. A honda. Na azzal vannak bajok. Kb a szervízben minden 500 honda után jön be egy briggs... Ez MINDENT elmond
2014. okt. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves első, látod meg is van az ellenvélemény :)), de köszönöm minkettőtöknek, most még jobban elbizonytalanitottatok. Romániábol vagyok (Arad), itt nálunk 1450 lei a Briggs és 1550 a Honda, az körülbelül 22 euro árkülömbség.
2014. okt. 23. 14:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg a neten, hátha van máshol olcsóbban is.

Kérdezd meg egy helyi szervizben, mik a tapasztalataik.


Második:

Te szervizben dolgozol, azért tudod így?


Az én Hondám már vagy 15 éve megy, elég rendesen van használva, és néha igen durva körülmények között.

Porlasztótakarításon kívül mást még nem kellett vele csinálni. Ja, hát légszűrőt meg olajat cserélni. Ősszel leállítom, márciusban előszedem, és idén pl. 2. rántásra indult a benne lévő benzinnel.

Ellenben a Briggs motoros RK-02-vel vannak gondok, legutóbb a gyújtást kellett csinálni, előzőleg a dugattyú hajtókarja tört el. (Öregebb gép, de nem ment sokkal többet.)


Még egy dolgot kifelejtettem a Hondától: egyvalaki állítása szerint nem szabad napon tárolni (pl. előtető alatt), mert az évekig ható UV-sugárzás tönkreteszi a műanyag burkolatot, és darabokra törik. Szervizes ismerősöm viszont még nem hallott ilyen gondról. Én azért nem szabadban tartom...

2014. okt. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ugy lattam a multkor egy Stihl márkakereskedés-ben, hogy a Viking kapálógépek is Briggs motorokkal vannak felszerelve, bár elég drágák. Hondá-val dolgoztam es az jol ment, ugyis csak a tél végén veszek, csak azért tettem fel a kérdést most, hogy addig kapjak válaszokat/tanácsokat.
2014. okt. 23. 18:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem meg csak Honda van. A kapálógépem is , a fűnyíróm is Honda, de nem cserélném le semmi másra. Előtte volt többféle, pár évet bírtak, ezek meg már vagy 10 éve megvannak, és igénybe vannak véve rendesen.
2014. okt. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

2. vagyok.

Igen, szervízben dolgozik egyik ismerősöm.

Kisgépszerelő, hát az az arány amit írtam. Briggs olcsóbb, de jobb is. Igazából ezt mondta, hiszek neki, briggs az egyik legjobb, ha nem a legjobb kisgépben

2014. okt. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Intel guru válasza:
Én nem vagyok fanista de volt mi d kettő b is.meg h is szerintem honda lehet tobb vele a gond de 1. Lehet hozza talal i alkatreszt és olcso nem. Megy ra a gatyad... 2. a japanok koztudottan jo dolgokat csinalnak es szerintem elhiheted nekem hogy a honda jobb nem egy-ketto kapalogep fordult meg nalam tudom mit beszelek a b hamarabb beadja a derekat en egy hondat hasznalok kb 20 eve de meg mindig pocre indul. A b az a briggs nem akartam hulyeseget irni nem vagyok a neveben pontos nem akarom hogy kioktassanak. De keresgess meg sok sikert. :D
2017. márc. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!