Kezdőoldal » Otthon » Kert » Adott egy kisebb terület,...

Adott egy kisebb terület, ahol gyomos, gazos minden. Hogy lesz belőle termőföld?

Figyelt kérdés
Tavasszal szeretnék foglalkozni vele, hogy idén már teremjen. Hogy csináljak belőle termőföldet? Szántsam fel?

2015. jan. 2. 20:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
A gazt letakaritani,aztán felszántatni a tavasszal.Mást nem nagyon lehet,ha ültetni is szeretnétek bele .
2015. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Hát.. mi kiszedtük az összes gazt, utána rotáltuk, de még évek múlva is elég rendesen gazosodott. Ha tarack is van benne, akkor érdemes krumplival beültetni, az teljesen kiöli a tarackot. Következő évben már lehet bele ültetni bármit.
2015. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Gondolom először le kéne zúzni a gazt, utána felforgatni a földet, sztem többször is (én pl. 2x csinálnám), kis pihentetéssel, majd lehet talán már vetni vmit.


Ezt én úgy mondom, h sokat hallottam már ilyen munkákról, de nagyon nem értek hozzá, holnap megkérdem, h jól gondoltam-e a folyamatot. :)

2015. jan. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
talaj homokos vagy kötöttebb?
2015. jan. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Bence73 válasza:
0%
Kézi permetezéssel permetezz 10-20% os ecetet a gyomokra és az ezt követő 2 héten belül elpusztulnak. Sz ántás után CSAK komposztot v. Istállótrágyát használj a trágyázásnál. Majd vetésnél csak MINŐSÉGI vetőmagot használj.
2015. jan. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ezt igazából tavaly kellett volna rendbe tenni, ha rendes termést akarsz idén. Tavasszal is lehet még szántani, de azt már nem olyan lesz. Homokon még esetleg.

Szárzúzó géppel vagy motoros kaszával letakarítod a felszínt, aztán amint rá tud menni traktor, felszántatod. (Lehet, hogy még a tél folyamán is megoldható, bár ez bizonytalan dolog, vannak feltételei.) Aztán (tavaszi szántás esetén, nem túl homokos talajon) szántás után 2 napon belül rotációs kapával vagy nagygéppel elmunkálod, különben olyan lesz veteményezéskor, mintha kavicsbányában dolgoznál.

Ha nem csak egynyári gyomok vannak, hanem nagyon sok évelő, pl. tarack, akkor tegyél le a termelésről, mert gyomirtást kell végezni, amit télen vagy nem tudsz megtenni, vagy csak rossz hatásfokkal.

2015. jan. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy teljesen szabályos , de én a helyedben amit lehet felégetnék mert igy a gaz ill. gyommagvak egy része is megsemmisül. Utána szántás,trágyázás első évben nem törvényszerű. Rotálás nem igazán jó megoldás ,mert csak megkeveri,plusz,ledöngöli a talajt. A szántásnál ugye a felső,trágyás , komposztos réteg alulra kerül,ezálltal le tud bomlani,amit azután a növények értékelni tudnak. Hallottam már olyat is hogy szántás , esetleg rotálás után öntözés,és némi idő után,amikor a gaz,gyom , előbújt univerzális ,intenziv gyomirtózás,fertőtlenitést követően történik a hasznositás.
2015. jan. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kötöttebb talajon muszáj tavaszi szántás után gyorsan rotázni, mert különben a korábban letömörödött, most szabadra kerülő rögek megszáradva olyanok lesznek, mint a kerámia. Ha száraz lesz a tavasz, szó szerint zörögnek, ha valami szerszámmal elhúzod. Egy kínlódás lesz a veteményezés és palántázás.

A rota elsimítja a szántás barázdáit, fellazítja és szétütögeti a hantokat. Őszi vagy téli szántás esetén a fagy végzi ezt a lazítást, ennek pótlására kell rotázni tavaszi szántás után.


A felégetés tényleg hasznos dolog, de ha van a környéken más gazos terület, vagy a szomszédnak fái vannak, vagy bármi olyan dolog van a környéken, amit egy 5 m-es lángokkal égő terület veszélyeztet, akkor semmiképpen nem szabad hozzáfogni, mert kártérítés lesz a vége. Ekkora tüzet profi tűzoltók sem feltétlenül tudnak megállítani.


A feltört gyomos területet kelés után felesleges gyomirtózni, mert csak a kikelt gyomokra hatásos a glifozát, amik kizárólag a felső 1-2 cm-ből kelnek, aztán az első talajmozgatás (veteményezés, kapálás) után kel a többi. Tehát a magról kelő gyomok ellen ilyen esetben a többszöri mechanikus gyomirtás a jó megoldás, esetleg adott kultúrnövényre szabva a csírázásgátló szerek alkalmazása.

Az biztos, hogy egy pár évig nagyon kel minden, aminek nem kellene.

A rotációzás sokkal sekélyebb, mint a szántás, ezért nem hozza fel különösebben a leforgatott növényi anyagot, legfeljebb egy részét felaprítja és újra bekeveri.

2015. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ma megkérdeztem, s azt mondták rá, h tárcsázni kell, ha száraz a gaz, ha pedig zöldell, akkor gyomirtó, utána szántás.
2015. jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tárcsa, gyomirtó, trágyázás, majd úgy szántani.
2015. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!