Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kukoricát milyen gépekkel...

A kukoricát milyen gépekkel lehet művelni?

Figyelt kérdés

Van egy 1.5 hektáros földünk, ahol évről évre kukoricát termesztünk, apám, bátyám és én. Mióta az eszemet tudom kézzel csinálunk mindent, de a kapálást, idén szeretném gépesíteni(kisgépesíteni), persze minden mást is, ami lehetséges. A keretem rá 500-1millió. de szívem szerint inkább csak 500:)

Nos városi gyerek vagyok, ez nálam "kényszer" munka így nem értek hozzá, ezért a kérdés, azért itt és egyéb helyeken kérdezem, nem pedig a rokonságot, mert apám hallani sem akar róla neki ez vidám családi program...



2015. jan. 10. 15:28
1 2
 1/14 anonim válasza:

john Deere és Orthmann gépekkel kell művelned ezeket:


[link]


Az árukat nem tudom, gondolom bérlés az a telek nagyságától függ.

2015. jan. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
látom nem értetted, én kisgépet keresek, és a kézi erőt szeretném felváltani, nem ipari gépesítést akarok.
2015. jan. 10. 17:08
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
a kapálást vegyszerezéssel tudod kiváltani
2015. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
jó, mi lenne, ha azt játszanánk, hogy csak olyanok válaszolnának, akik értenek egy kicsit a témához?
2015. jan. 10. 17:40
 5/14 anonim ***** válasza:
Tehát a 1.5 hektárt kézzel vetitek?
2015. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Traktor van?

Kultivátor.


Vagy ha nincs akkor valami egytengelyes kertigép amihez van rotátor. (Pl. MF-70 vagy hasonló.)

2015. jan. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sima rotakapára kerekeket teszel, és felszerelsz két ekézőkést.
2015. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

5#

ha csak vetnénk.. de jó lenne... de vetjük, kapáljuk, aztán megint kapáljuk, aztán a nyáron időjárás függvényében még egy csomószor kapáljuk, aztán ősszel kézzel szedjük le a kukoricát, visszük a telkünkre a góréba, ahol is néhány hetet eltölt, aztán kézzel morzsoljuk, mármint ilyen morzsolóval, amit kézzel kell tekerni, én tekerek, bátyám dobálja, aztán én dobálom és bátyám tekeri... ezután pedig kézzel, illetve lapáttal zsákokba töltjük... És ezek után mikor teljesen kiszáradt a kukorica szár, akkor kiélezett kis kapával mi vágjuk ki a kukorica szárat, kupacokba gyűjtjük, majd elégetjük... bevallom ezt az egy részét, még élvezem is.


igen ilyen kistraktoros, meg kultivátoros dologra gondoltam, bevallom ezt a kultivátor szót most hallom először. de ilyet milyen kistraktorra tudnék tenni? ilyen rotakapa szerűre lehetne, ami elfér a sorok között?

2015. jan. 10. 22:57
 9/14 A kérdező kommentje:
sőt, még a trágyát is fater odahozatja leburíttatja a telek határában, és mi hordjuk szét talicskával és vasvillával, mert úgy olcsóbb...
2015. jan. 10. 23:02
 10/14 anonim ***** válasza:

"igen ilyen kistraktoros, meg kultivátoros dologra gondoltam, bevallom ezt a kultivátor szót most hallom először. de ilyet milyen kistraktorra tudnék tenni? ilyen rotakapa szerűre lehetne, ami elfér a sorok között?"


Azt nem tudom, lehet az is megoldható, de akkor maradjunk a kisgépnél, mert a kulti nagyobbra való inkább ami több sort hajt egyszerre.

De ha 1 milláig mehet a keret akkor egy T-25-ös, de inkább 50-es mtz meg egy 3 vagy 4 soros kulti, hivatalosabb nevén sorközművelő.



A szárat nincs aki lezúzná?

Csak mert akkor visszaforog az is.


Olyan sűrűn kapáljátok? :O

Nálunk régen is csak kiskorában húzgálták meg a régi öregek, már amikor nagyobb akkor nem bírja lefogni úgy.

Viszont a vegyszeres sem írt hülyeséget, bár nincs gépetek kijuttatni, 1,5 hekit meg hátigéppel sorba járni sem egyszerű.


A talajmunkát bérben csináltatjátok?

Mondjuk néha nem ártana begabonázni, hogy legyen egy kis vetésforgó, amúgy szerintem a kukorica nem ér annyit mint amennyit kézzel kínlódtok vele! :)


Ha esetleg belevágtok és vesztek azt amit írtam csak megkönnyítené a dolgotokat, esetleg még lehet később bővíteni ezt-azt.

Kisebb kistraktort sem kaptok olcsóbban az írt helyett.


Ha fenti két dologra rászánnátok azt az 1 millát megkönnyítené a dolgotokat bizonyos munkákban, esetleg később még ezt-azt lehetne venni hozzájuk.


Persze te tudod, hogy akarod, én csak lekörmöltem, hogyan csinálnám. :D

2015. jan. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!