Kezdőoldal » Otthon » Kert » Erdemes a vetemenyes kertbe...

Erdemes a vetemenyes kertbe üzletben vásárolt paprika, paradicsom vagy uborka magot venni vagy a tavalyrol kiszedett magokkal is ugyanolyan jo termes varhato?

Figyelt kérdés
2015. márc. 23. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez egy nagyon nehéz kérdés.

1. A nemesített, hibrid növények magjait (ezt általában F1-nek jelölik) nem érdemes kiszedni, mert a következő évben már nem olyan lesz a termesztett növény, mint az eredeti.

2. A hagyományos paprika, paradicsom szedett magja nagyon jó lehet, de csak akkor fog kikelni, ha a megfelelően beérett termésből szedted ki és a tél folyamán is megfelelően tároltad.(fagymentes, száraz hely)

3. Vett maggal is jártam úgy, hogy csak egy-két szál kelt ki és azok is elég satnyák voltak.


Szóval a növénytermesztés mindig egy kicsit lutri. Én személy szerint vett és szedett magot is szoktam vetni, biztos, ami biztos alapon.

2015. márc. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
probábol tejfölös poharba par magot tettem paradicsom s paprika és kikeltek idaig csak a tremes szempontjabol nem tudom melyik lenne jobb,mivel ugye az uborka kikel es viragzik de nem minden viragbol lesz uborka
2015. márc. 23. 08:43
 3/3 anonim ***** válasza:

A kiszedett magok nagy valószínűséggel csíraképesebbek, mint a bolti magok, mert az ember odafigyel, hogy csak a beért termésből szedjen magot, ipari méretnél meg belekeverednek éretlenek is.

Ha több fajtád volt, akkor arra számíts, hogy minden tő másféle formát fog teremni, mert átporzódtak.

2015. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!