Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen haszon növényeket...

Milyen haszon növényeket lehet egy 12 literes hengeres edényben nevelni (folyton növő paradicsom, uborka, padlizsán, paprika, kukorica, . )?

Figyelt kérdés

Az edényeim 25cm magasak, alul 24 cm, felül 26-27cm az átmérőjük.

Arra gondoltam, hogy folyton növő paradicsomot, csemege kukoricát, uborkát (felfelé futtatva), padlizsánt, paprikát nevelek bennük.

Palántákat ültetnék beléjük. Minden edénybe egy-egy növényt.

Működhet ez így?

Elég egy 12 literes edény ezeknek a növényeknek.

Milyen növényt javasolnátok még ilyen edényekhez?


Arra is gondoltam, hogy a palánták tövét majd múlccsal takarom, hogy lassabban párologjon el a talaj nedvessége.

Úgy tudom a fenyő múlcs savanyítja a talajt. A fenti növényeknek ez jó lehet vagy más megoldást ajánlanátok?



#palántázás #növények nevelése dézsában #konténer kert #edény űrtartalma
2015. ápr. 24. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez így működhet. Arra kell figyelni, hogy a tápanyag utánpótlást biztosítani kell a növényeknek.

A fenyő mulcs valóban savanyításra való, de ehhez tudni kéne, hogy a föld, amibe ültetni fogsz milyen pH-val rendelkezik. A legtöbb zöldségféle a semleges vagy enyhén savanyú talajt kedveli. Egyébként mulcsozni gyakorlatilag bármivel lehet, akár levágott fűvel, falevéllel, tehát nem nagy kaland beszerezni másféle mulcsokat.

2015. ápr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy általános virágföldbe vagy valamilyen palánta földbe ültetem majd a palántákat az edénybe. Esetleg a zsákos földeket kerti földdel vegyítve átrostálás után teszem majd az edényekbe.

Nem tudom, milyen arányban célszerű keverni a két földet.

Szerinted?


Tápanyag utánpótláson mire gondolsz?

A rendszeres öntözés mellett kell valamilyen bio vagy vegyszerekkel is tápozni kezelni a növényeket?

2015. ápr. 24. 09:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy milyen arányba keverd, én személy szerint virágföldbe ültetném.

Tápanyag utánpótlás alatt a lombtrágyázást értem. Lehet kapni nagyon jó minőségű lombtrágyákat (pl. Woldünger)Ez a locsolóvízhez kell keverni és néhány hetente megöntözni vele.

2015. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kellemes hétvégét kívánok!

...és jó kertészkedést is, a szoktál. :)

2015. ápr. 24. 11:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm, viszont!


Igen, szoktam. Igazság szerint most már a fél utcának és a rokonaimnak én csinálom a palántákat.

2015. ápr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak pontosításképpen: a levéltrágya attól levéltrágya, hogy levélre használják főleg. De persze lehet így öntözni is. Akkor már tápoldatozásnak hívják. :)


Kukoricát szerintem nem érdemes, az elég robusztus növény ehhez, és vagy hoz rendes csövet így, vagy nem.

Paprikából kettő is mehet egy ekkora edénybe.

Hagymának talán már késő, de zöldhagymának ültethetsz még kisebb vöröshagymákat.

Tépősaláta is mehet még, vagy nyári fejes saláta. (Aminek ez van a zacskójára írva.)

Hónapos retek majd augusztus utolsó vagy szeptember első hetében.


Virágföldhöz attól függően lehet kerti földet keverni, hogy milyen szerkezetűek. Pl. a Florasca nagyon agyagos, ahhoz legfeljebb homokos föld jó, viszont az Agro Cs-hez akár ugyanannyi kötött föld is mehet.

2015. ápr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valóban így van, ahogyan az utolsó válaszoló írta (levéltrágya-tápoldat). Köszi a pontosítást.


Kukoricát tényleg nem érdemes ilyen kicsi edényben nevelni.


Amiket még tudok ajánlani: Tépő petrezselyem. (gyakorlatilag petrezselyem zöldje, petrezselyem nélkül) Ha védett helyen van, akkor hagyhatod télre is benne az edényben, mert így egész télen friss petrezselyemzöldjéhez juthatsz. Epret is tarthatsz így. A legjobbak a folytonérő fajták.

Zöldbabot és zöldborsót is vethetsz, de ezeket mindenképpen futtatni kell.

Sőt még krumplit is termeszthetsz zsákban:

[link]


Ezen kívül spenót, sóska és mángold.

Padlizsán is mehet:

[link]


Káposzta, karalábé és karfiol szintén.

2015. ápr. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Nagyon hasznosak voltak.
2015. ápr. 28. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!